Mount and Blade rekor kırıyor!

Mount and Blade rekor kırıyor!

Türk mühendislerin geliştirdiği Mount and Blade bu aralar birçok kullanıcı tarafından hem oynanıyor hem takip ediliyor .İndirme sayısınında da büyük sayılar olan şirket gelirlerden ve tepkilerden çok memnun . Detaylar yazımızda.

İlk serisi 2008 yılında Mount and Blade ile çıkan oyun bu aralar popüler olmuşa benziyor. Şu ana kadar 5 seri yayınlayan şirket büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor.  Oyunun geliştirici şirketi sorumlusu bir röportajda şöyle açıklamalar yapmıştı;

“ Oyunu ilk yaptığımızda pek beklentilerimiz yoktu ama daha sonra gelen tepkiler olumlu oldu ve bizde seriyi devam ettirmeye karar verdik. Ve şimdi 5. seriyi yayınladık ve insanlar hala memnun.” dedi.

İlk online oyunu Napolyon Savaşları olan ve birçok sipariş alan oyun fazla miktarda gelir elde etti ve yapımcı şirketini memnun etti. Şu an 6.serisi için çalışan şirket pek ayrıntı vermese de yakın tarihi anlatan bir oyun olacağa benziyor. Yeni oyunda grafik anlamında biraz daha dikkatli ve ayrıntılı olursa bence takipçileri daha memnun olacağa benziyor. Son serisi 1 milyon üzerinde indirme alan oyun online oyunlar arasında en fazla indirmeye sahip serilerden biri oldu.

Böyle Türk yapımlarının Dünya genelinde popüler olması bizleri gururlandırıyor. Umarız diğer yapım şirketleri de bir an önce Mount and Blade oyununu örnek alır ve girişimci olur.