Mirror's Edge Catalyst'ten yeni bilgiler geldi

Mirror's Edge Catalyst'ten yeni bilgiler geldi

Electronic Arts'ın DICE stüdyolarında geliştirilen aksiyon macera platform oyunu Mirror's Edge Catalyst ile ilgili olarak yeni bilgiler paylaşıldı.

İlk olarak 2009 yılında Mirror's Edge ile hayatımıza giren Faith'in mecaralarına ortak olmaya devam ediyoruz. Electronic Arts, geçtiğimiz günlerde düzenlediği E3 konferasında Mirror's Edge serisinin yeni oyunu Mirror's Edge Catalyst'i tanıtmıştı. İlk izlenimde başarılı bir oyun havası veren Mirror's Edge Catalyst, son sürüm Frostbite oyun motorundan gücünü alıyor.

Mirror's Edge Catalyst'in yapımcı isimlerinden Sarah Jansson, oyun ile ilgili olarak yeni bilgiler verdi.

Faith'in karakteri gelişimi olacak ve oyunun başındaki ve sonundaki Faith aynı olmayacak.

Hikayesi sırasında oyunun size yaşattığı şehir hissi değişiklik gösterecek ve deneyim elde ettikçe şehre bakış açınız farklılaşacak.

İlk oyuna kıyasla açık dünya konusunda çok daha serbest olacaksınız.

Oyuna ilk başladığınızda sınırlı bir alan erişilebilir olacak. Oyunun senaryosu ilerledikçe sınırlar genişleyecek.

Zamanlamanızı mükemmel olarak ayarlayamazsanız bile karakterimiz çıkıntılara tutunabilecek. Eğer yetenekli iseniz karakterinizin koşuş hızında da artış olacak.

Son olarak oyun serinin önceki oyununun hikayesini tam olarak devam ettirmeyecek fakat, ilk oyundan tanıdığımız Faith ile maceralarımıza devam edeceğiz.

Oyunun çıkış tarihi ve yayınlanan ilk duyuru videosunu Mirror’s Edge: Catalyst’ın duyuru video yayınlandı başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.