Minecraft'ta Uzak Diyarlara Yolculuk

Minecraft'ta Uzak Diyarlara Yolculuk

Minecraft'da keşfedilen Far Lands ismindeki bölgeye geçebilen oyuncuların tüm oyunları değişerek bozulmaya başlıyor. Detaylar haberimizde. 

Minecraft'da Far Lands isimli bir yer bulunuyor. Tıpkı ismi gibi gerçekten uzak bir diyar olan bu bölgede, dünyayı yaratan oyun kodu ne yazık ki sonunda göçmeye başlıyor. Dünya parçalanıyor ve yavaş yavaş hatalar meydana çıkmaya başlıyor.

Kurt J. Mac isimli bir PC oyuncusu kendisini bu mücadele  için uygun bulmuş. Oyun yapımcısı olan Notch tarafından söylenen "Bence bu diyara kimse gitmedi ve kimse gidemeyecek. Oyunda yürümek için çok uzak bir yol." sözlerini kendi karşı bir tavı ile iddia olarak kabullenmiş olan Mac, Mart 2011 yılından , bu 3 yıllık süre içerisinde sadece tam 700 km yol kat edebilmiş.

Bu süreç içinde olayın sadece yolculuktan ibaret olmadığını ve yolda karşılaştığı diyarları ve ilginç hikayeleri olduğu söylemekte. Ayrıca bu macerayı youtube kanalında paylaşıyor.

Oyunun yeni versiyonlarında çözülen bu hatalı diyara ulaşmak artık mümkün değil maalesef. Fakat eski versiyonlardan birinde oynuyorsanız, ulaşmak için yürümemiz gereken mesafe,  haritaya ilk başlığımız bölümden itibaren tam 12.000 km. Mac henüz 700 m gidebildiğini hesaba katarsak Kurt J. Mac için önünde uzun bir yol var.