Minecraft'ın hikaye modundan ilk detaylar ve video geldi!

Minecraft'ın hikaye modundan ilk detaylar ve video geldi!

Geçtiğimiz yıl duyurulan Minecraft: Story Mode'un geliştiricisi Telltale, uzun süredir koruduğu sessizliğini bozdu ve Minecraft'ın hikaye modunu detaylandırdı.

Telltale Games, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından attığı bir tweet ile Minecon 2015 etkinliğinde geliştirmekte olduğu Minecraft: Story Mode'tan bahsedeceğini açıklamıştı. Beklenen gün geldi ve Minecon 2015 etkinliğinin de başlaması ile birlikte Minecraft'tan yeni haberler gelmeye başladı.

Minecraft’ın PC satışları 20 milyonu geçti

Telltale Games ve Mojang'ın işbirliği içinde geliştirdiği bu oyunda Jesse adında bir karakteri canlandıracağız. Oyunda kahramanımız Jesse ve ekibiyle birlikte Ender Dragon'u öldüren The Order of the Stone'u bulmak için yollara düşeceğiz. Toplam 5 bölümden oluşacak olan bu yapımda Nether, Farlands ve End gibi diyarlara da yolculuk edeceğiz.

Minecraft'ın Windows 10 sürümü ayrı bir oyun olacak

PC, OS X, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, iOS ve Android için geliştirilen Minecraft: Story Mode, 2015 yılı içerisinde çıkış yapacak. Oyunun yayınlanan yeni videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Minecraft, Hololens ile gerçek oluyor!