Minecraft’ın Güncel Satış Rakamları Açıklandı

Minecraft’ın Güncel Satış Rakamları Açıklandı

Mojang’ın geliştiriciliğini ve yayıncılığını üstlendiği, çıkışı ile birlikte adeta oyun dünyasını domine eden Minecraft’ın güncel satış rakamları açıklandı.

Mojang’ın kurucusu Markus Persson tarafından tek başına geliştirilen Minecraft, çıkışından bu yana yıllar geçmiş olsa da ilk günkü etkisini kaybetmemiş bir şekilde satışlarına devam ediyor. Bugün ise geliştirici ekip tarafından oyunun PC ve Mac platformlarındaki satış rakamları açıklandı. 2011 yılında piyasaya sürülen Minecraft, her geçen gün daha popüler hale gelmiş ve bir anda bütün dünyanın göz bebeği olmuştu. Daha sonra oyunun başarısını farkeden Microsoft, 2014 yılında Mojang’ı 2.5 milyar dolarlık bir ücretle satın almış ve bünyesine katmıştı.

Bugün Mojang tarafından yayınlanan verilere göre Minecraft, PC ve Mac platformlarında 2011’den bu yana toplamda 25 milyon satış yapmayı başarmış. En son 6 ay önce satış rakamları ile ilgili veri paylaşılan Minecraft’ın bu verilerinde bütün platformlar baz alınıyordu. Oyunun en son 6 ay önceki verilerinde toplam 100 milyon satış barajını geçmiş olduğunu da hatırlatalım. Çıkışından bu yana 6.yılına girmiş olan Minecraft şuanda PC ve Mac platformları dışında, Android, iOS, Windows Phone, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Gear VR, HTC Vive, Apple TV gibi daha sayamadığımız birçok platformda oynanıyor ve satış gerçekleştiriyor. Firmanın oyundan yakaladığı bu satış rakamları ile kazandığı gelir bir yana, yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen sinema filmi de pastaya dikilmiş yeni bir mum olacak gibi görünüyor.

Peki ya siz herhangi bir platformdan Minecraft satın aldınız mı?