MiddleEarth Shadow of Mordor Sistem Gereksinimleri

MiddleEarth Shadow of Mordor Sistem Gereksinimleri

Monolith Production tarafından geliştirilen Middle-Earth: Shadow of Mordor, Interactive Entertainment tarafından yayımcılığı yapılan video oyunudur. PS3, PS4, XBOX ONE ve PC için çıkış tarihi 7 Ekim 2014 olarak belirtildi. Yüzüklerin Efendisi filmini oyunlaştıran Monolith Production, oyun için geliştirdiği görsel efektleri ile oyuncuları hayran bırakacağa benziyor. Oynanış videosuna bakıldığında ilk olarak görsel özellikler dikkat çekiyor. Tarih, savaş ve fantastik tarz video oyunlarını seviyorsanız, Middle-Earth: Shadow of Mordor tam size göre.

Middle-Earth: Shadow of Mordor Sistem Gereksinimleri bakımından sistemlerden beklentili. Oyun sadece 64 Bit işletim sistemlerini destekliyor. Daha önceki oyunlara göre de daha fazla bellek ihtiyacı var. Oyunun özellikle görsel bakımdan özelliklerine baktığımızda diğer oyunlara göre görsellerinin çok daha iyi olduğunu görüyoruz. Oyunda ayrıca yapay zeka özelliği de ön planda. Ana karakterimiz Talion, ailesinin intikamını almak için Sauron’u bulmak üzere yolculuğa çıkıyor. Yolculuk boyunca sıkı bir mücadele içinde kalacağız. Düşmanlarımız farklı birçok karakterden oluşuyor. Yüzüklerin Efendisi filminden hatırlayacağınız bu karakterler oldukça güçlü. Oyun geliştiriciler ana karakter Talion için farklı yetenekler belirlemişler. Talion hayalet olabiliyor, yüksek yerlerden atlayabiliyor. Ana karakter ayrıca oldukça da esnek bir yapıda. Oyunda saldırı sırasında bazı vuruşlar sırasında ağır çekimler düzenlenmiş. Oyunun en çok öne çıkan kısmı da bu. Vuruş teknikleri çok fazla alternatif içeriyor. Talion düşmanların arasında sessizce dolaşabiliyor ve arkalarından saldırıya geçebiliyor. Middle-Earth: Shadow of Mordor Önerilen Sistem Gereksinimleri gelişmiş bir donanım gerektiriyor. Oyunu istediğimiz düzeyde oynayabilmemiz için bu gereksinimleri tamamlamamız yeterli olacaktır. Oynanış videosuna baktığımızda vuruş tekniklerinin diğer oyunlara göre farklılıklarını da görüyoruz. Farklı vuruş teknikleri ile daha da renklenen oyunda karakterlerin yetenekleri de dikkat çekiyor. Düşmanların da farklı yetenekleri var. Bunun için de sıkı bir mücadele içinde kalıyoruz.

Middle-Earth: Shadow of Mordor Minimum Sistem Gereksinimleri ile oynandığında da oyuncuya çok keyif verecek bir oyuna benziyor. Önerilen sistem gereksinimleri ile arasında çok da fark olmadığından minimumdaki özellikleri ile de oyunun özelliklerini tam olarak görebilmek mümkün olabilecek. Ana karaktere verilen yetenekler oyun içinde geliştirilebiliyor. Yetenekleri gelişen karakterimiz giderek daha da güçleniyor. Yan görevlerin de olması oyunu daha sürükleyici bir hale sokuyor. Yan görevleri yaparak oyunu daha eğlenceli hale getirebiliyoruz. Dinamikleri bakımından da oyun kolaylaştırılmış. Teknik özellikleri bakımından bizleri oldukça memnun edecek olan oyunda rakiplerin de gelişebilen yeteneklerinin olması oyunu zorlaştıran bir özellik vermiş. Middle-Earth: Shadow of Mordor Sistem Gereksinimleri yüksek seviyede özellikler ile oynandığında sistemlerde daha rahat oynanabilecek. Fantastik oyunlar arasında en iyisi diyebileceğimiz oyunda ses efektleri de oldukça iyi. Oyun içinde sık sık videolar göreceğiz. Düşmanların ve ana karakterin konuşmalarını gösterecek olan videolar oyuna farklı bir hava katıyor. Yüzüklerin Efendisi filmini konu alan oyun fantastik oyunlar arasında en iyiler arasında yerini alacağa benziyor.

[baslik]Middle-Earth: Shadow of Mordor Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Middle-Earth: Shadow of Mordor Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8

İşlemci: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 | AMD Radeon HD 6950

DirectX: Version 11

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 25 GB

Middle-Earth: Shadow of Mordor Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 | AMD Radeon HD 7970

DirectX: Version 11

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 40 GB

Middle-Earth: Shadow of Mordor Minimum Sistem Gereksinimleri

Middle-Earth: Shadow of Mordor bugüne kadar geliştirilen en iyi fantastik oyunlar arasında yerini alacak bir oyun olarak görülüyor. Oynanış teknikleri, görsel özellikleri ve ses efektleri bakımından oldukça iyi düzeyde. Bunun haricinde de oyuna eklenmiş olan özellikler, karakterlerin özellikleri ve grafikleri, yetenekler gibi oyun içindeki detaylar da beklenenin üzerinde bir geliştirmeye sahip. Bu özellikleri minimum seviyedeki sistem özellikleri ile de görebiliyoruz. Middle-Earth: Shadow of Mordor Minimum Sistem Gereksinimleri için işletim Sistemi olarak 64-bit: Vista, Win 7, Win 8, işlemci olarak Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz, 4 GB RAM,  NVIDIA GeForce GTX 560 | AMD Radeon HD 6950 ekran kartı, DirectX: Version 11, 25 GB harddisk yeterli oluyor.

Middle-Earth: Shadow of Mordor Önerilen Sistem Gereksinimleri

Video oyunlarında önerilen sistem gereksinimleri ile oyunun tüm geliştirmelerini daha net görüyoruz.  Bu özellikler özellikle grafikler ve ses efektleri olarak kendini gösteriyor. Middle-Earth: Shadow of Mordor Önerilen Sistem Gereksinimleri ile oynandığında bu özellikleri çok net bir şekilde görebileceğiz. Oyunun sistemlerden beklentisinin büyük olması oyun severler için zorlayıcı olsa da oynanış videosunu izleyenler bu özelliklere değecek bir oyun olduğunu görebilecekler. Önerilen sistem gereksinimleri işlemci olarak Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz, 8 GB RAM,  NVIDIA GeForce GTX 670 | AMD Radeon HD 7970 ekran kartı, 40 GB Harddisk alanı gerektiriyor.