League of Legends Bahar Mevsimi Finalleri Oynandı!

League of Legends Bahar Mevsimi Finalleri Oynandı!

Dünya'nın en iyi MOBA türü oyunlarından olan ve Türkiye üzerinden de bir çok oyuncuya sahip olan League of Legends'in TBF (Türkiye Büyük Finali) için mevsim finallerinin Bahar Mevsimi geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri oynandı.

5-6 Nisan Cumartesi - Pazar günleri Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen League of Legends Bahar Mevsimi Finalleri'nde oyunun dışında bir çok etkinlikte oldu.

6 Nisan'da oynanan finaller ise Bostancı Gösteri Merkezinde yapıldı. Şampiyonluk yarışından önce ilk olarak üçüncülük maçı Team Turquality - HWA arasında gerçekleşti. Maçın sonucu 2-1 olarak bitti ve TT, BMF'nin üçüncüsü olarak tamamladı.

Bunun ardından ise sıra final maçındaydı ve final maçı WF Gamesatış - DP.ByNoGame arasında yapıldı. Zorlu ve bir o kadarda eğlenceli geçen maçların sonucunda DP takımı WF'yi 3-0 mağlup ederek şampiyonluk kupasını bir kez daha bünyesine aldı.

Şampiyonluğun ardından izleyiciler arasında finallerdeki takımlardan, rollerinde en iyi oyuncuların oylaması yapıldı. Destek rolü hariç tüm kazananlar DP takımındandı. En iyi destek rolünü ise TT takımından Onur "Zergsting" Ünalan kazandı.

  • En iyi üst koridor: Asım Cihat "fabulous" Karakaya
  • En iyi orta koridor oyuncusu: Koray "Naru" Bıçak
  • En iyi destek rolü oyuncusu: Onur "Zergsting" Ünalan
  • En iyi saldırı gücü taşıyıcısı: Anıl "Holyphoenix" IŞIK
  • En iyi orman rolü oyuncusu: Atakan "Crystal Meth" Aydın

lolbmf