League of Legends'ın 2015 Şampiyonu Belli Oldu!

League of Legends'ın 2015 Şampiyonu Belli Oldu!

Ülker Sports Arena'da gerçekleşen League of Legends 2015 Türkiye Büyük Finali'nin şampiyonuz Dark Passage oldu!

Beklenen gün geldi. League of Legends'ın uluslararası arenasında ülkemizi temsil edecek takımın belirleneceği League of Legends 2015 Türkiye Büyük Finali Burcu Esmersoy'un sunumu ile gerçekleşti.

Ülker Sports Arena'da gerçekleşen 2015 Türkiye Büyük Finali karşılaşmasında finale adını yazdıran Beşiktaş E-spor Kulübü ve Dark Passage takımları arasında gerçekleşen mücadelede şampiyonluk ünvanına erişen takım Dark Passage oldu.

Şampiyonluk Ligini lider bitiren Beşiktaş E-spor Kulübü, Türkiye Büyük Finali elemelerine yarı finalden başlayarak finale adını yazdırmak adına diğer tüm takımlardan bir adım öndeydi. Yarı finalde bizlere Team Turquality ile bizlere çekişmeli bir mücadele izleten Beşiktaş E-spor Kulübü, Team Turquality ekibini 3-2 yenerek finale adını yazdırmıştı. 2013 Türkiye Büyük Finali ve 2014 Türkiye Büyük Finali'nde adını son 2 takım arasına yazdıran Team Turquality, her iki finaldeki rakibi Dark Passage'i geçememişti ve son iki yıldır ikincilik ile yetinmekteydi. Üçüncü kez adını finale yazdırmak isteyen Team Turquality, bu sefer yarı final ile yetinmek zorunda kaldı.

Yarı finalin bir diğer karşılaşması da HWA.Gamesatış ile Dark Passage arasında geçti. Son iki yıldır Türkiye Büyük Finallerini şampiyon olarak bitiren Dark Passage, rakibi HWA.Gamesatış karşısında her ne kadar biraz zorlanmış olsa da, kendini hızlı toplayarak rakibine hiç skor vermeden yarı final maçını 3-0 bitirdi ve Beşiktaş E-spor Kulübünün finaldeki rakibi oldu.

2015 Türkiye Büyük Finali başladığında hiç kimse şampiyonun kim olacağı hakkında bir fikri yoktu. Her iki takımda çok iyiydi ve oyuncular tam anlamıyla şampiyonluğa açtı. Lige diğer tüm takımlardan çok daha hızlı bir giriş yapan ve tüm mevsimlerde adını şampiyonluğa yazdıran Beşiktaş, acaba bu şampiyonluk serisini Türkiye Büyük Finalinde de devam ettirebilecek mi aklımızdan geçirmedik değil.

Türkiye Büyük Finaline 2-0 önde başlayan Dark Passage ekibi, her ne kadar üçüncü maçta rakibine yenik düşmüş olsa da finali 3-1 kazanmayı bildi ve League of Legends'ın 2015 Şampiyonu oldu!