League of Legends hızla büyüyor

League of Legends hızla büyüyor

 MOBA türündeki free-to-play fenomeni League of Legends'ın günlük takipçi ve oyuncu sayısı son açıklamaya göre 27 milyona ulaştı.Hızla büyüyen oyunun nasıl bu kadar hızla büyüdüğü haberimizin devamında..

Son zamanların en çok oynanan Free To Play  oyunu League of Legends oyun piyasasındaki büyüme hızını hiç durmadan artırmakta. Yapılan en son yapılan araştırmada  2012 yılında günlük oyuncu sayısı 12 milyondu. O zamandan bu zamanda hızlı bir artış gösteren oyuncu sayısı 2014 yılında yayınlanan raporda 27 milyon olduğu açıklandı.

Ayrıca yayınlanan raporda diğer ayrıntılardan biriside 7,5 milyon kullanıcının aynı anda League of Legends oynamış olması.Bu sayı şu ana kadar Free To Play oyunları arasında en yüksek rakama ulaşan oyun olduğunu gösteriyor. Oyunun bu kadar fazla oynanmasının başlıca sebeplerinden birisi sürükleyici ve heyecanlı bir senaryosu olması diyebiliriz.

Umarız League of Legends diğer yıllarda oyuncularını hiç hayal kırıklığına uğratmadan aynı hızda büyümeye devam eder ve oyun piyasasında kendini en üst basamağa çıkarır.