Layers of Fear ile korkuyu katman katman hissedin

Layers of Fear ile korkuyu katman katman hissedin

Bloober Team ismindeki bir bağımsız geliştirici grubunun ortaya çıkardığı korku-gerilim oyunu olan Layers of Fear katman katman korku saçıyor!

27 Ağustos 2015 çıkış tarihli Layers of Fear çıktığı günden beri Steam ve diğer oyuncu toplulukları tarafından o kadar çok beğeni kazandı ki şuan oyunun Steam sayfasında %96 oranla olumlu kullanıcı yorumu almış bulunmakta. Hal böyle olunca bu oyunu bir incelemek istedik.

Oyunun kurgusu bir ressamın hayal gücünü bize yansıtıyor. Ressamın geçmişte yaptıklarını oyun boyunca anlamaya-çözmeye başlıyoruz. "Baktığın bir tabloya tekrar bakarsan, değiştiğini göreceksin." felsefesine sahip olan oyun ürkütücü atmosferi ile bize gerilimi uç noktalarda yaşatıyor.

Kesinlikle 3. sınıf jumpscare barındırmayan, korkutmak için psikolojiyi argüman olarak kullanan Layers of Fear; oyun içerisinde kırılmış şarap şişelerine bastığınızda çıkan çıtırtı sesleri, ressamın hayal gücüne bağlı olarak bulunduğu ortamda kurguyu anlatan oyun içi arka plan müzikleri ile adeta sizi atmosferine çekiyor.

Lafı fazla uzatmadan oyunun trailer'ı ile sizi baş başa bırakalım.

Evet şuanda erken erişimde olan bu oyunu satın almak, oyunun karanlıklarına dalmak istiyorsanız buradan Steam sayfasına gidebilirsiniz.