Kısaca Call of Duty Modern Warfare 3 Hakkında

Kısaca Call of Duty Modern Warfare 3 Hakkında

Nişancı oyunları belki de oyun severler arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Oyunlar arasında savaş oyunları, strateji oyunları gibi türler genellikle en çok tercih edilenler oluyor. İşte bu türden bir oyun da Call of Duty Modern Warfare 3 oyunu.Infinity Ward ve Sledgehammer Games tarafından yapılan ve Activision tarafından dağıtılan Call of Duty Modern Warfare 3, video nişancı oyunları arasındaki yerini 8 kasın 2011 tarihinde aldı. Satışa sunulduğu gün 6,5 milyon satan oyun hala en çok sevilenler arasında. Sledgehammer games oyunun tek oyunculu kısmının yapını üstlenirken, Raven software oyunun çok oyunculu kısmını üstlenmiş. Seslendirme kısmında da Bill Murray, Kevin Mc Kidd gibi ünlü isimler var. Call of Duty warfare 3 sistem gereksinimleri bakımından ise bilgisayarlardan biraz beklentili.

Nişancı oyunlarında en önemli kısım efektler ve grafiklerdir. Grafiklerin başarısı oyundan alınan keyfi üst noktalara çıkarırken, ses efektleri de bunu tamamlayan bir unsur olmaktadır. Oyun modern warfare serisinin 3. Call of Duty serisinin ise 8. oyunudur. Tek oyunculu kısımda, karakter farklı yerlerde yaşayan birçok karakteri yönetebiliyor. Call of duty Modern Warfare 3 oyununda önceki serilerin aksine olaylar farklı günlerde geçiyor. Karakterin yaralanması durumunda ekran kana bulanıyor fakat birkaç saniyede eski haline geri dönüyor. Oyunda karakter yanındaki NPC lerden birini takip ederek onların emirlerini uyguluyor. Oyunun farklı olan kısımlarından birisi de hayatta kalma modu içermesi. Oyuncular, gittikçe zorlaşan düşman saldırılarına karşı kendilerini savunmak durumundadırlar. Savunma sırasında oldukça zor bir mücadele içinde olacağız. Call of Duty Modern Warfare 3 sistem gereksinimleri açısından bilgisayarınız tam kapasite ise grafikleri sayesinde kendinizi bu mücadelenin tam ortasında hissedeceksiniz. Oyun ABD ordusunun korgeneral inin öldürülmesi ile başlıyor. Korgeneral öldürüldükten sonra ordudan kaçan John MacTavish, Nikolai ve John Price, oyunun kötü karakterleridir. Bütün bunlar olurken 3. Dünya savaşı da devam etmektedir. Oyunda amaç bu kötü karakterlere karşı verilen mücadele.

Nişancı oyunları arasında Call of Duty serisinin 8. oyunu olarak ilk sıralarda yerini koruyor. Minimum sistem gereksinimleri için ise işletim sistemi olarak Windows tüm sürümlerinde oynanabiliyor. İşlemci olarak AMD Phenon X3 8750 ve ya Intel core 2 Duo E6600, 2 GB hafıza, ses için directx 9.0, grafikler için ise shader 3.0 ve ya 250 MB Nvidia Geforce 8600 GT yeterlidir. Önerilen sistem gereksinimleri için ise windows 7, 8, vista, işlemci olarak Intel Core 2 Duo E7600 3.06 GHz. ya da AMD Phenom 9850 Quad-Core 2.5 GHz., 4 GB RAM ve 16 GB harddiskte boş alan, en az 250 Bit memory bus ve 512 MB belleğe sahip shader 3.0 destekli Nvidia Geforce 9600 GT ya da ATI Readon HD 4850 ekran kartı gerekiyor. Oyunu önerilen gereksinimlerde oynamanız halinde zevk almamanız imkansız. Özellikle de ses efektlerinin farkını anlayabileceksiniz. Minimum gereksinimler ile de oyundan keyif alabileceksiniz. Nişancı video oyunları arasında şuanda en çok sevilen oyunlardan biridir.