Karşınızda Mafia III - As Time Goes By!

Karşınızda Mafia III - As Time Goes By!

Mafia III yayınlanmadan önce geniş takipçi kitlesinde büyük bir heyecan yarattığı, hepimizin malumu. Sonuçta hepimizin de bildiği gibi, GTA V’ten bu yana yayınlanmış en iyi açık dünya suç oyunundan bahsediyoruz. Oyun içinde beklenen benzersiz özellikler vardı; fakat hikaye içinde gördüğümüz üzere, ayarlar ve ses öğeleri beklendiği gibi çıkmadı. Bunların yanısıra oyun içinde karşımıza çıkan aksaklıklar ve ”bug”lar beklenenden çok uzak bir görünüm çizdi.

Çıkış tarihinden 9 ay sonra bu oyun içerisinde bazı geliştirmeler yapıldı. Mafia III’ün arkasındaki geliştirme ekibinin sıkı çalışmasıyla birlikte, sorunları hedef alan güncellemeleri üst üste yayınladılar. Bu güncellemeye grafik özelliklerinin dişe dokunur ölçüde geliştirildiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Oyun nerdeyse açıksız ve sorunsuz hale geldi. Ayrıca yeni gelen güncellemeyle birlikte oyunun yüklenme süresinin iyileştirildiğini görüyoruz. Bu durum özellikle de öldükten sonraki süreçte büyük oranda farkediliyor.

Mafia 3'ün çıkış tarihi belli oldu

Geliştiricilerin, oyunun çekirdek yapısında bulunan monotonluğu kırmak için oyuna yeni unsurlar eklediklerini görüyoruz. Yeni versiyonda yan yarış görevleri, geliştirilmiş araba savaşları, sürüş sırasında zamanı yavaşlatma( GTA V’te Franklin’in sahip olduğuna benzer) gibi yenilikler karşımıza çıkıyor.

Nihayet oyunun eğlenceli bir hal aldığını görmekteyiz. Kendine has içerikli hikayesi ve yeni bir bölge olan “New Bordeux”, oyunun sunduğu en iyi unsurlardan ikisi. Bu özellikler oynanışı yenilikçi bir anlayış ve yeni elementleri bir arada harmanlayarak oyunu daha da gelişmiş hale getiriyor.

Bütün bu geliştirmelerden sonra Mafia III’ün, “Mutlaka Sahip Olmalısınız” kategorisine girdiğini belirtelim. Büyük bir çoğunluğun oynamaktan büyük haz aldığı bir oyun olsa da içerdiği problemleri de gözardı edemeyiz. Her şeye rağmen Mafia III’ün oynamaya değer bir oyun olduğu ve yayınlanmasından bu yana sıkı bir şekilde çalışan geliştirme ekibinin yayınladığı büyük oranda başarılı güncellemeler konusundaki inancımız tam.

Mafia 3 incelememize buradan ulaşabilirsiniz.