HEX: Shards of Fate “Armies of Myth” ile üçüncü kart setine kavuşuyor!

HEX: Shards of Fate “Armies of Myth” ile üçüncü kart setine kavuşuyor!

Gameforge ve HEX Entertainment bugün dijital kart oyunu türündeki oyunu HEX: Shards of Fate için “Armies of Myth” isimli üçüncü bir kart destesini yayınlıyor.

Bu destede yer alan kartlardan 18’i efsanevi nadirlik seviyesine sahip. Toplamda 250 ekstra kart “Armies of Myth” isimli bu deste ile oyuna eklenecek. Bu güncelleme Vennen, Elfen, Cyotl ve Nekroman halkları odak noktası konumunda. Aynı zamanda bu güncelleme 20 yeni kahraman değişiklikleri ve çeşitli taktiksel imkanlar sunuyor.

Bir kart yeteneği iyidir ama üç kart yeteneği müthiştir

Armies of Myth isimli bu set ile üç yeni karta ek olarak oyuncuya çok daha fazla kontrol gücü sunan ve daha stratejik adımlar atmasını sağlayan Kehanet, Kaydırma ve Maiyet isimli üç yeni kart yeteneği eklendi.

Kehanet isimli bu yeni yetenek ile oyuncu destesindeki artlara bonuslar verebiliyor. Kaydırma isimli yetenek ise kart metniyle birlikte sihir yeteneğinin istenilen bir birliğe aktarılmasını sağlıyor. Bu iki yeteneği tamamlar nitelikteki maiyet isimli kart yeteneği ile birlikte oyuncu belirli bir kartı veya ırkı oynadığı zaman ya da elde bulundurduğunda ona bir bonus sağlar.

Rakiplerini felakete sürükle

Armies of Myth seti ile oyuna bir de yeni kart türü geliyor. Felaket ismini taşıyan bu yeni kart türü ile artık HEX: Shards of Fate’te rakip oyuncunun destelerini sabote edebileceksin. Oyundaki rakibin felaket türündeki bir kartı çektiğinde olumsuz bir etki meydana gelir. Rakibine bağlı olarak birçok farklı efektler oluşur ve rakibini pes etme noktasına büyük hasarlar verir.

hex shards of fate armies of myth

Hadi oyun başlasın

Bu güncellemenin getirdiği en büyük yeniliklerden biride yeni bir turnuva modu. PvP oyuncuları için büyük önem taşıyan bu mod ve ilk kez asenkron oyun olanağı sunuyor. Aynı zamanda şu andan itibaren oyuncu sınırı bulunmayan turnuvalar da gerçekleştirilebilecek. Yeni turnuva listelerini düzgünce oluşturabilmek için eleme turunda 16 finalistten oluşan bir grup seçilecek, devamında ayrı bir turnuvada galip gelen oyuncu belirlenecek.

Açıl sandık açıl

Kısmet’in ana kaynağında da oyuncuları çok güzel bir sürpriz bekliyor. Oyuncular burada daha önce güçlendirme paketleri sayesinde sahip oldukları sandıklarını açabilecekler. Karşılığında bir sandık elde edilen her kart seti dizisi toplam 120 çeşit eşyadan oluşan bir düşürme tabelasını içinde barındırıyor. Aynı zamanda koleksiyon kartı için geliştirilmiş bir artworku kullanıma açan “yıldız tozu” da bu eşyaların arasında bulunur. İsterseniz Yıldız tozunı Altın karşılığında da satın alabilirsiniz. Kart ne kadar sıra dışı olursa yıldız tozunun değeri de bu ölçüde daha daha fazla olacaktır. Bu nedenle yıldız tozunun fiyatı da kartın nadirlik seviyesine göre 1.000 ila 25.000 Altın arasında değişir.

Güvenlik önemli ama şart koşulmuyor

HEX hesabını da güven altında tutmak çok önemli. Kimi zaman bir şifre incelikle hazırlanmış olmuyor veya kolayca tahmin edilebilir kısa bir şifre oluyor. Bu konuda Google doğrulayıcı kullanıcıların yardımına koşuyor. Arzu eden kullanıcılar, HEX hesabını çok daha güvenli yapmak için bu özelliği aktifleştirebilirler.

HEX: Shards of Fate Hakkında

HEX: Shards of Fate, çok oyunculu olarak oynanabilen (MMO) bir kart koleksiyonu oyunudur (TCG). Oyuncular bu oyunda zorlu stratejik planlamasını oyunun zengin içerikli derinliğiyle birleştiriyor ve bu sayede MMO-TCG isimli yepyeni bir türe imza atıyor. HEX: Shards of Fate’in tamamen dijital olarak düzenlenmesi sayesinde TCG hayranlarına, oyun duygusunu çok daha da derinden hissettiren ve stratejik yapıyı ön plana hale çıkaran yeni oyun dinamikleri sunuluyor. Tüm bunlar bir kenara, HEX: Shards of Fate oyuncular için birçok PvE kampanyaları, loncalar ve özelleştirilebilen Şampiyonlar gibi eşsiz MMO imkanları da sunuyor. Oyun bu sayede tüm sınırlarını yıkıyor ve oyunculara geniş kapsamlı bir taktiksel eğlence sağlıyor.