H1Z1'de 25 bin kişi oyundan uzaklaştırıldı

H1Z1'de 25 bin kişi oyundan uzaklaştırıldı

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu H1Z1, içinde birçok hileci barındırıyordu. Buna bir dur demek isteyen Daybreak, 25 bin kişiyi oyundan uzaklaştırdı.

Çıkışıyla birlikte kendine çok oyunculu hayatta kalma oyunları arasında iyi bir yer bulmayı başaran H1Z1 oyunu hızla oyuncular arasında yayılmıştı. Bununla birlikte oyunda yer alan hileler ve hilecilerin sayısı da hızla artmaya başlamıştı. Neredeyse her sunucuda bir hileciye rastlar olmuştuk ki oyunun geliştiricisi Daybreak, buna bir dur demek için hile yaptıklarını tespit ettiği 24,837 kişiyi oyundan kalıcı olarak uzaklaştırdı.

Hile yaptığı tespit edilen oyuncular yasaklanma sürecinde 3 aşamadan geçiyor. Hile kullandığı tespit edilen oyuncular ilk önce uyarılıyor, daha sonra günlük veya haftalık olarak oyundan uzaklaştırılıyor, cezası sonunda oyuncu hâlâ hile kullanmaya devam etmekte ısrar ederse kalıcı olacak oyundan uzaklaştırılıyor. Yapımcı firma bu yöntem ile hilecilerin sayısının azalacağını tahmin ediyor ve hilecilerin sayısını azaltmak adına çalışmalarına devam ediyor.