GTA V Liberty City Modunu Bekleyenleri Üzecek Gelişme!

GTA V Liberty City Modunu Bekleyenleri Üzecek Gelişme!

Geçtiğimiz haftalarda Take Two ve Open IV arasında yaşanan tatsız durum, hepimizin malumu. Bu olaydan sonra Take Two, oyuncuların tepkisi üzerine geri adım atmış ve Open IV’ün tekrar hizmete açılmasını sağlamıştı. Bu sevindirici gelişmenin ardından bir üzücü haber daha geldi.

[i id=25231]

Bu senenin ilk aylarında Grand Theft Auto V için bir Liberty City Modu’nun geliştirildiği açıklanmıştı. GTA 4’ün sevilen şehri Liberty City’yi tekrar ziyaret etme imkanı bulabileceğimiz bu modun GTA V’in gelişmiş grafik özellikleriyle birlikte kullanılabilecek olması birçok oyuncuyu sevindirmişti. GTA V haritası içinde uçakla ulaşılabilecek ayrı bir ada olması tasarlanan Liberty City, bu modun Rockstar’ın mod politikasına uygun olmadığı iddia edilerek iptal edildi.

[i id=25655]

Oyuna ayrı bir hava, yenilik ve farklılık getirebilecek olan bu mod, belki de halihazırda zirvede yer alan oyununun tahtını daha da sağlamlaştıracaktı. Mod hakkındaki ilk açıklamalardan bu yana büyük bir heyecanla bekleyen oyuncular da bir hayli hayal kırıklığı yaşamış gibi görünüyor. Kim bilir belki de önümüzdeki günlerde yine beklenmedik bir gelişme yaşanır ve oyun modunun geliştirilmesine kaldığı yerden devam edilir.