GTA 5'in satışları 54 milyonu geçti!

GTA 5'in satışları 54 milyonu geçti!

Rockstar Games'in popüler açık dünya serisi Grand Theft Auto'nın çıkış yapmış son oyunu Grand Theft Auto 5, 54 milyon satış adetini geride bıraktı.

Rockstar Games ve 2K Games'i elinde bulunduran Amerikalı şirket Take Two, 2015-2016 mali yılının ilk çeyreğindeki sonuçlarını açıkladı. Take Two'nun yayınlanan finansal raporlarına baktığımız zaman en dikkat çekici detayın Rockstar Games tarafında yaşandığını görüyoruz.

Rockstar Games stüdyolarında geliştirilen açık dünya aksiyon macera oyunu Grand Theft Auto 5, geçtiğimiz mali yılın sonunda 52 milyon adet satış yapmıştı. Halihazırda elinde 7 adet dünya rekorunu elinde bulunduran Grand Theft Auto 5, bu satış sayısıyla gelmiş geçmiş en çok satan 4'üncü oyun ünvanını da elinde bulunduruyor.

Take Two'nun yayınlanan son raporlarına göre Grand Theft Auto 5, çıkış yaptığı tüm platformlarda toplamda 54 milyon adet satmış. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz mali yılın sonunda bu sayı 52 milyondu. Bir diğer deyiş Grand Theft Auto 5 sadece 1 mali çeyrekte 2 milyon adet sattı.

GTA 5 için Iron Man modu yaptılar!

Grand Theft Auto 5, 54 milyonluk satış rakamının ardından en çok satan oyunlar listesinde yine dördüncü sırada kalıyor. Bu listenin ilk üç sırasında sırasıyla Tetris, Wii Sports ve Minecraft yer alıyor. Grand Theft Auto 5, en yakın rakibi Minecraft'ı geçmek için 70 milyonu aşkın satış yapması gerekiyor. En çok oyunlar listesinin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.