GTA 5'e gelen yeni güncelleme ile oyun modları kullanılamaz hale geliyor!

GTA 5'e gelen yeni güncelleme ile oyun modları kullanılamaz hale geliyor!

Grand Theft Auto 5'e gelen ill-Gotten Gains Part 2 ile güncellemesi ile oyun modlarının kullanılamaz hale geldiği iddiası oyuncuları endişelendirdi.

GTA 5'in PC'deki en büyük avantajı birçok oyuncu olduğu gibi modlanabilme imkanı. Bu imkan sayesinde geliştirici kullanıcılar birçok yaratıcı modun altına imzasını atıyorlar. Fakat bu modlar Rockstar Games tarafından resmi olarak desteklenmiyor. Başlarda modların kullanımına izin vermeyen Rockstar Games, daha sonra çoğu modun kullanımına izin verdi. Fakat oyunun resmi sunucularında size avantaj sağlayacak hile benzeri modlar kullanmanız resmi sunuculardan yasaklanmanıza sebep olabilir.

Geçtiğimiz günlerde oyuna gelen Patch 1.28 bilinen ill-Gotten Gains Part 2 güncellemesi ile oyun modlarının engellenilmeye çalışıldığı iddia ediliyor. Bu iddia Los Santos PD First Response (Los Santos Polis Departmanı İlk Müdahale) modu ekibi tarafından öne sürülüyor. İddiaya göre Rockstar Games, oyuna gelen bu son güncelleme ile anti-mod bir tavır sergiliyor. 3 FPS'ye kadar düşen performans sorunları oluşturan bu güncelleme ile mod kullanımında düşük FPS alınması ve böylece oyuncuların modsuz kullanımına itilmesi amaçlanıyor. Tabii bunlar LSPDFR modu ekibinin iddiaları.

GTA 5’in %100 Türkçe yaması yayımlandı!

Şimdilik Rockstar Games tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmış değil. Fakat Rockstar Games'in böyle bir hareket içinde olması ve olası bir durumda bunu ilerletme çabasına girişmesi GTA 5 adına zor günlerin yaşanmasına sebep olabilir.