Grand Theft Auto 5 için beklenen güncelleme geldi

Grand Theft Auto 5 için beklenen güncelleme geldi

Grand Theft Auto 5 için için geçtiğimiz haftalarda yayımlanan 1.28 güncellemesi ile gelen FPS düşüşlerine çare olacak güncelleme geldi.

Bildiğiniz gibi Rockstar Games, geçtiğimiz 8 Temmuz tarihinde Grand Theft Auto 5 için ill-Gotten Gains Part 2 isimli ek paket güncellemesini yayımlamıştı. Bu güncelleme ile birçok yeni araba, kıyafet, silah ve içerik güncellemesi gelmişti. Fakat bu güncelleme yeni içeriklerle birlikte beraberinde FPS düşüşleri yaratan sorunları da getirmişti. Bu performans sorunları ile ilgili iddiaları GTA 5’e gelen yeni güncelleme ile oyun modları kullanılamaz hale geliyor başlıklı haberimizde sizinle paylaşmıştık.

Grand Theft Auto 5'teki FPS düşüşlerinin farkında olan Rockstar Games, bu sorunları çözecek bir güncelleme üzerinde çalıştığını belirtmişti. Beklenen güncelleme bugün oyunculara sunuldu. Bu sabah saatlerinde oyunda dahil edilen bu güncelleme tam olarak 91 MB boyutunda. Belirtilene göre bu güncelleme ile FPS düşülerine neden olan performans sorunları çözüldü ve bazı modların kullanımına sınırlama getirildi.

Ayrıca bu güncellemenin GTA 5’e yeni güncelleme geliyor başlıklı yazımızda belirttiğimiz güncelleme ile alakasının olmadığını, 1.28 güncellemesine ek olarak gelen bir düzeltme paketi olduğunu hatırlatalım.