Gerçek Savaş: Bigpoint Bilim-Kurgu MOBA Oyunu Shards of War'ı Duyurdu

Gerçek Savaş: Bigpoint Bilim-Kurgu MOBA Oyunu Shards of War'ı Duyurdu

Hamburg, 1 Ekim 2014 – Avrupa'nın önde gelen online oyun geliştirici ve yayıncısı Bigpoint, Shards of War lansmanını duyurmaktan gurur duyar. Dünyanın ilk bilim-kurgu temalı askeri MOBA oyununun beta aşaması, kısa süre içinde ücretsiz oynanabilen indirilebilir sürümü ile yayına girecek.

Dünya Savaşları– Üssünü Savun

Gelecekte, bilim insanları yeni dünyaların kapılarını (Shard'lar) açmayı başararak evrenin çeşitli sürümlerinin mevcut olduğunu ispatlamıştır. Bu yeni portal teknolojisi farklı evrenlerdeki dünyalar arasında kesişmelere neden olarak insanlığı kaos ile karşı karşıya bırakmıştır. Her gerçeklik kendi varlığını devam ettirmeye uğraşırken süren çarpışma, daha öncekilere hiç benzemeyen eşsiz bir çatışma çağını başlatır. Bu kargaşa döneminde, her gerçeklikten Sentinel olarak bilinen güçlü savaşçılar, bazıları savunma bazıları da işgal amaçlı olarak ortaya çıkar. Ve Shards of War başlar.

Kaotik Evrende Yoğun Askeri MOBA Aksiyonu

Shards of War, alışılagelmiş MOBA oyun moduna taktiksel askeri oyun elementlerini ekleyerek büyük bir yenilik getirmiştir. Klasik MOBA kurgusuna ek olarak, hızlı aksiyona dayalı oyun modu ve WASD tuşlarının sağladığı mükemmel kontrol ustalığı ile soluksuz PvP deneyimi sizleri bekliyor.

Shards of War'da, beş kişilik iki takım ortalama 20 dakikalık karşılaşmalarda diğer takıma üstünlük kurmaya ve üssünü yok etmeye çalışıyor. Oyunun beta aşamasında, oyuncuların seçim yapabileceği 10 farklı şampiyon olacak: Flatline, Bulwark, Valkyrie, Vulcan, Rhino, Blitz, Striker, Gemini, Cobra ve Warhead. Her Şampiyon'un kendine has bir uzmanlık alanı var: Saldırı, destek ya da tank.

Her takımın hedefi, üç farklı koridoru ele geçirerek ya da savunarak düşman üssünü yok etmek. Her takıma görevlerinde yardımcı olacak Yapay Zeka denetiminde droidler verilir. Bu droidler, düzenli olarak destek sağlamak için üsten çıkar. Her iki takımın da haritanın merkez bölgesinde bulunan tarafsız droidleri ele geçirme imkanı bulunur. Takımlar düşman droidleri yok ederek, savunma kulelerini yıkarak ve düşman oyuncuları öldürerek tecrübe puanı kazanır. : Bu puanlar ile bir sonraki maçlarda kullanabilecekleri değerli nesnelerin kilidini açabilir ve rakipleri tek tek dize getirebilirsiniz. (Donanım Sistemi)

Oyuncular, tamamladıkları her görevin ardından birbirinden değerli nesneleri içeren hazine sandıkları kazanır. Bu nesneler, oyunun crafting alanında öğe yaratmak veya mevcut öğeleri geliştirmek için kullanılabilir.

Oyuncuların karakter seviyeleri yükseldikçe, karakterlerini geliştirip daha güçlü nesneleri etkinleştirme fırsatına sahip olurlar.

Shards of War'ın Temel Özellikleri:

  • Moba oyunlara özgü 5'e 5 PvP maçları.
  • Askeri temelli benzersiz MOBA keyfi.
  • W, A, S, D tuşları ile eşsiz kontrol deneyimi.
  • Nesne geliştirme ve crafting seçeneği.
  • Donanım sistemi (Karşılaşma öncesinde çeşitli nesne seçim imkanı)

Muhteşem ve benzersiz bir MOBA deneyimi için artık tüm şartlar hazır.