Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir aksiyon rol yapma oyunu olarak Eylül 2020'de piyasaya çıktı. Oyunun temelinde büyü ve karakter değiştirme gibi seçeneklerin olduğu açık dünya aksiyon tabanlı savaş oyunu konusu benimsenmiştir. Oyuncular karakterleri, yeni silah ve kaynakları elde etmek için bu oyunda para kazanma özelliğinden faydalanır. Genshin Impact sadece çevrimiçi olarak oynanabilir ve 4 oyunculuk bir oyun olarak geliştirilmiştir.

Genshin Impact sistem gereksinimi pc

Oyun çıkış yaptığı günden itibaren eleştirmenler tarafından oldukça yüksek puanlar almıştır. Yayınlandıktan sonra 6 ay içinde 1 milyar dolardan fazla hasılat elde ettiği açıklanan Genshin Impact, ülkemizdeki oyun severler tarafından da beğeniyle oynanmaktadır.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

NVIDIA GeForce GT 1030 veya bir AMD Radeon R7 260 ekran kartı Genshin Impact oynayabilmek için minimum seviyede donanımlar arasında yer almaktadır. Ancak daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız bilgisayarınızın NVIDIA GeForce RTX 1060 veya AMD Radeon R9 280 ve üzeri bir grafik kartı ile donatılmış olması gerekmektedir.

Genshin Impact oyununu bilgisayarınız kasmadan ve donmadan, sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için bazı PC sistem gereksinimleri donanımına ihtiyaç duyulmaktadır. İşte Genshin Impact minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri..

PC DONANIMMinimum Sistem Gereksinimleri Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
CPU İşlemciIntel Core i5 veya eş değeri
İşletim SistemiWindows 7 -  8.1 ve Windows 10 (64 bit)
Sistem RAMRAM 8 GB
Direct XDirectX 11
GrafiklerNVIDIA® GeForce® GT 1030 veya üzeri
Kaç GB Boş Alan30 GB

Genshin Impact kaç gb boş alan

Genshin Impact Kaç GB?

Genshin Impact PC oyununu sorunsuzca yükleyebilmek ve oynayabilmek için hard diskinizde 30 GB boş alan olması gerekiyor. Oyunun dosya boyutu 30GB'dır ve diskinizde bu seviyede yer kaplıyor.

Genshin Impact kaç GB RAM? sorusunun yanıtı ise bilgisayarınızda bu oyunu oynayabileceğiniz en düşük RAM miktarı 8 GB, önerilen ise 16 GB'dır.

Genshin Impact oynanış

Bir önceki yazımızda Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri ile ilgili detaylı bilgi sunmuş ve bu oyunu oynayabilmek için bir bilgisayar toplamak adına neredeyse servet ödemeniz gerektiğini belirtmiştik. Warzone'a nispeten Genshin Impact oyununu birçok bilgisayarda sorunsuzca oynayabilirsiniz.