Geçtiğimiz Hafta Steam'de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz Hafta Steam'de En Çok Satan 10 Oyun

PC platformundaki oyuncuların evi konumundaki Steam'in geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlarını sıraladık. Bağımsız yapımcıların oyunları ön planda yer alıyor.

Steam'da geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlara baktığımız zaman bağımsız yapımcıların oyunlarının ilk sıralarda yer aldığını görüyoruz. Bu durumun özeti olarak yaz aylarında çok fazla AAA oyunun piyasaya çıkmamasını gösterebiliriz. Yaz aylarını daha çok E3 2015'teki AAA oyun duyurularıyla geçirdik. E3'deki duyuruları göz önüne alarak önümüzdeki kış ve ilkbahar aylarının tam anlamıyla AAA oyunların dönemi olacak diyebiliriz. Geçtiğimiz hafta Steam'de en çok satan 10 oyun ise şöyle:

10. H1Z1

Daybreak tarafından geliştirilen ve dağıtılan H1Z1, çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Oyunun erken erişim sürümü şu anda 31 TL'den Steam'de satılmakta. Erken erişim aşaması tamamlandığında oyunun ücretsiz olarak oyunculara sunulması planlanıyor.

9. The Elder Scrolls V: Skyrim - Legendary Edition

Bethesda tarafından geliştirilen ve dağıtılan 2011 çıkışlı aksiyon RPG oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim, aklımıza ilk o harika tanıtım müziği ile geliyor. Oyunun çıkış yapan üç DLC'sinin de yer aldığı Legendary Edition isimli paket geçtiğimiz hafta Steam'de en çok satanlar listesinde 9'uncu sıraya yerleşti.

8. The Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt RED'in büyük emekler vererek yıllarca üzerinde çalıştığı aksiyon RPG oyunu The Witcher 3: Wild Hunt, başarılı atmosferi ve açık dünya yapısıyla oyuncular tarafından çok beğenilmişti. Fakat oyun birçok hatayı da beraberinde getirmişti. CD Projekt RED,  The Witcher 3 için sık sık güncellemeler yayımlayarak bazı sorunları çözmüş ve yeni sorunları da beraberinde getirmişti.

7. The Talos Principle

Bağımsız video oyunu geliştiricisi Croteam tarafından geliştirilen The Talos Principle, birincil şahıs bakış açısıyla oynadığımız bir bulmaca oyunu. Geçtiğimiz 2014 yılının son ayında Steam'deki yerini alan bu oyun, oldukça detaylı işlenmiş bir haritaya sahip. Fakat bulmacaları çözmek hiç kolay değil ve YouTube'dan yardım almanız gerekebilir.

6. Five Nights at Freddy’s 4

Scott Cawthon tarafından geliştirilen Five Nights at Freddy’s serisinin dördüncü oyunu olan Five Nights at Freddy’s 4, geçtiğimiz günlerde Steam'de satışa çıktı ve binlerce oyuncu tarafından ilk üç oyunda da olduğu gibi büyük ilgiyle karşılandı. Five Nights at Freddy’s 4'ün size verebileceği korku ve gerilim duygusunu sonuna kadar tatmak istiyorsanız gecenin köründe kulaklığınızla bu oyunu son ses oynamayı deneyebilirsiniz.

5. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

ZeniMax stüdyolarında geliştirilen ve Bethesda tarafından dağıtılan The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited, çok oyunculu bir rol yapma oyunudur. Oyun piyasaya ilk çıktığında aktif üyelik sistemini kullanmaktaydı. Bu sistemde oyuncular oyuna her ay para ödemekteydi. Bethesda, geçtiğimiz Mart ayında bu sistemi değiştirerek oyuna sadece 1 kere para ödememizi gerektiren sisteme geçti. İsteğe bağlı olarak oyunculara özel perkler ve bazı içeriklere erişim hakkı veren abonelik sistemi mevcut. 4 Nisan 2014'te PC için çıkış yapan bu oyun, geçtiğimiz Haziran ayında da Xbox One ve PlayStation 4 için çıkış yapmıştı.

4. Counter-Strike: Global Offensive

Hidden Path ve Valve işbirliği ile geliştirilen ve günümüzde anlık 500 bin çevrimiçi oyuncu rakamlarına ulaşan çok oyunculu FPS oyunu Counter-Strike: Global Offensive, oyuncuları bolca eğlendiren, eğlendirirken de para kazandırabilen bir oyun. Sürekli olarak güncellenen Counter-Strike: Global Offensive, aynı zamanda e-spor pazarının en önden gelen oyunlarından biri. Hızla gelişen e-spor sektöründe kendine geniş yer bulmayı başaran bu oyun milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor ve geçtiğimiz haftanın en çok satan 4'üncü oyunu.

3. Grand Theft Auto 5

Rockstar Games stüdyolarında geliştirilen ve açık dünya dendiği zaman ilk akla gelen serilerden biri olan Grand Theft Auto serisinin çıkış yapmış son oyunu olan Grand Theft Auto 5, çıkış yaptığı ilk günden bu yana satış listelerinin üst sıralarında kendine yer buluyor. Grand Theft Auto 5'i listelerin üst sırasında tutan bir diğer özelliği ise ücretsiz ek paket güncellemeleri. 179 TL ödeyerek sahip olduğunuz bu oyun, gerçekten parasının hakkını veriyor. Rockstar Games, sürekli olarak ek paketleri yayımlayarak oyuna yeni içerikler katıyor. Üstelik tüm bu ek paketleri ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor. Grand Theft Auto 5'i daha uzun süre boyunca bu listelerin üst sıralarında göreceğimizi umuyorum.

Grand Theft Auto 5 için beklenen güncelleme geldi

2. ARK: Survival Evolved

Bağımsız geliştiriciler Studio Wildcard ve Instinct Games tarafından geliştirilen ARK: Survival Evolved, tek ve çok oyunculu olarak oynanabilen aksiyon macera türünde bir hayatta kalma oyunu. 2 Haziran tarihinde Steam'de erken erişim sürümüyle piyasaya çıkan oyun, çıkış yaptığı ilk ay 1 milyon satış rakamını geçti ve Haziran ayına damgasını vuran oyun oldu. Oyunun tam sürümü önümüzdeki yıl çıkış yapacak.

1. Rocket League

Bağımsız yapımcı Psyonix tarafından 2008 yılında geliştirilen Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars'ın devam oyunu olan Rocket League, 7 Temmuz tarihinde PC ve PlayStation 4 platformu için çıkış yaptı. PS Plus sahibi PlayStation 4 kullanıcılarının ücretsiz olarak oynayabildiği Rocket League, Steam'de 31 TL'den satılmakta. Oyun piyasasına hızlı bir giriş yapan Rocket League, kısa sürede binlerce oyuncunun evine konuk oldu. Dinamik oynanış yapısı ve başarılı sunumu ile oyuncuların beğenisinikazanan Rocket League, geçtiğimiz haftanın en çok satan oyunu olmayı başardı.

Rocket League yeni bir gelişim sürecine giriyor!