Geçtiğimiz Hafta Steam'de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz Hafta Steam'de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz hafta Steam'de en çok satan oyunlar açıklandı. Bu haftaki listede daha önceki haftalarda görmediğimiz yeni oyunlar da var.

PC oyunculuğunun merkezi konumundaki Valve'nin oyuncu ağı Steam'in geçtiğimiz hafta en çok satan oyunları açıklandı. Listenin üst sıralarına baktığımız zaman bağımsız yapımcıların oyunlarının çoğu AAA yapımı geride bıraktığını görüyoruz. Bunun sebebi olarak yaz aylarında ciddi anlamda bir AAA oyun çıkışına şahit olmamamızı gösterebiliriz. Yaz aylarında çıkış yapan tek AAA oyun olan Batman: Arkham Knight'ın da Steam'daki satışı performans sorunları nedeniyle durdurulmuştu.

Bu haftaki sıralamada SteamOS hafta sonu indirimlerinin de etkisi büyük. SteamOS desteği veren oyunların indirime girdiği bu hafta sonu kampanyasında bu listeye girmeye başaran oyunlar Borderlands: The Pre-Sequel ve Garry’s Mod'un yanı sıra kendisini üst sıralarda görmeye alıştığımız ARK: Survival Evolved da yerini almıştı.

Bu haftaki listenin ilk 4 sırası geçtiğimiz hafta ile tamamen aynı oyunlardan oluşuyor.

10. Borderlands: The Pre-Sequel + Season Pass

2K Games'in Avustralya stüdyosunda geliştirilen Borderlands: The Pre-Sequel geçtiğimiz hafta Steam'de en çok satan 10'uncu oyun oldu. Kendisini sık sık listelerde görmediğimiz bu oyunun bu sırayı elde etmesinde geçtiğimiz günlerdeki %66 indirimin etkili olduğunu söylemek lazım.

9. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

ZeniMax stüdyolarında geliştirilen The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited'ı geçtiğimiz hafta beşinci sırada görmüştük. The Elder Scrolls Online'ın yeni duyurulan oyunlar ve indirim furyasının dışında kalmasıyla nedeniyle böyle bir düşüş yaşadığını düşünüyoruz.

8. FINAL FANTASY TYPE-0 HD

Square Enix stüdyolarında geliştirilen ve Final Fantasy Type-0'ın yenilenmiş hali olan bu oyun geçtiğimiz Mart ayında Xbox One ve PlayStation 4 için çıkış yapmıştı. Square Enix geçtiğimiz aylarda sürpriz bir şekilde oyunun PC'ye geleceğini duyurmuştu. 18 Ağustos tarihinde çıkış yapacak olan bu oyun geçtiğimiz hafta Steam'de ön siparişe açıldı.

7. Civilization V: Complete Edition

Firaxis Games tarafından geliştirilen Civilization V'in tüm ek içeriklerinin içinde yer aldığı bu paket geçtiğimiz haftanın en çok satanları arasındaki yerini alıyor.

6. Garry’s Mod

SteamOS hafta sonu indirimlerinden en çok pay alan oyunlardan biri olan Garry's Mod'un fiyatı 4,50 TL'ye kadar düşmüştü. Yüz binlerce kullanıcı tarafından oynanan bu eğlenceli yapımın indirim almışken bu listeye girmemesini bekleyemezdik.

5. Middle-eart: Shadow of Mordor GOTY

F.E.A.R. oyunundan tanıdığımız video oyunu yapımcısı Monolith Productions tarafından geliştirilen Middle-earth: Shadow of Mordor Game of the Year Edition, geçtiğimiz haftanın en çok satış yapanları arasındaki yerini 5'inci sıradan alıyor.

4. Counter-Strike: Global Offensive

Steam'in en çok satanları listesinden hiçbir zaman inmeyen ve listenin klasiği haline gelmiş olan Counter-Strike: Global Offensive yine kendini bizlere üst sıralarda gösteriyor.

3. Grand Theft Auto 5

Rockstar Games'in açık dünya serisi GTA'nın çıkış yapmış olan son oyunu Grand Theft Auto 5, gerek konsollar olsun gerekse PC hemen hemen hiç listelerden adını sildirmiyor.

GTA 5 için Iron Man modu yaptılar!

2. ARK: Survival Evolved

Studio Wildcard ve Instinct Games tarafından geliştirilen ve dinazorların dünyasında hayatta kalma mücadelesi verdiğimiz ARK: Survival Evolved'in fiyatı SteamOS indirimleri ile birlikte 40 liraya kadar düşmüştü. Hali hazırda her hafta binlerce oyuncu tarafından satın alınan bu oyun, bu indirim fırsatı ile birlikte hızına hız katmış oldu.

1. Rocket League

Geldik listenin ilk sırasına. ARK: Survival Evolved'in uzun süren liderliğini sona erdiren ve çıkışından beri ilk sırayı bırakmayan Rocket League, bağımsız yapımcıların gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Psyonix tarafından geliştirilen bu eğlenceli oyun anlaşılan o ki uzun süre listenin ilk sırasını bırakmayacak.

Rocket League’in satış sayısı 5 milyonu geçti!