Gameforge'un yeni oyunu Dropzone duyuruldu

Gameforge'un yeni oyunu Dropzone duyuruldu

Gameforge ve Sparkypants Studios birlikte gerçek zaman strateji oyunu (RTS) Dropzone'yi bilgisayar ortamı için yayınlayacaklarını duyurdu. Bu Free-to-Play oyun, adrenalinli aksiyonu, derin bir stratejik planlama ve ekipman düzenleme imkanı sayesinde yüksek bir bireyselleştirmeyle birleştirir. Oyuncular rig adı verilen güçlü robotlarında üç pilotun kontrolünü ele geçirir ve değerli puanlar elde etmeye çalışır. Oyuna özel olarak tasarlanan Sparkle engine temeli, 2016'da türün devrimini hazırlayan rekabete dayalı teke tek online mücadeleler sağlar.

[baslik]Avrupa hakimiyeti savaşı[/baslik]

21. yüzyılda insanlığın hayatta kalması gizemli bir enerji kaynağı olan ve sadece Jüpiter Ayı Avrupa'da bulunan çekirdeklere bağlı. Cesur mersener kaptanlar Avrupa'da değerli kaynaklar için mücadele eder. Korkusuz komutanlar, sürü halindeki bir uzay ırkı olan Kavaş'ların istilası sırasında mücadeleye riglerinin içinde üç pilot gönderir. Ancak gelecekte de parola şudur: Vakit nakittir, acımasız dövüşlerin süresi tur başına 15 dakikadır.

[baslik]Köklere dönüş[/baslik]

Karşılaşmalarda oyuncular her RTS'de olduğu gibi riglerini aynı anda yönetir. Kapsamlı bir ara oyunda pilotlar çok sayıda silah ve pasif yetenek kuşanabilir. Her biri belli bir rig ve sınıfta olan, kişiselleştirilen pilotlardan üçü, yönetilecek ekibi oluştur. Sınıf seçimi komutanın zevk ve taktiğine bırakılmıştır. Dropzone'nin devam eden alfa döneminde çeşitli Tanklar (yavaş ama ele geçirmede çok sert), Silahşörler (iyi silahlanmış ama zırhı zayıf), Mekanikler (hareketli üs birimleri) seçip onları drop gemilerinde savaş bölgesine uçurabilirsin. Çeşitli birimlerden oluşan ekibin kuruluşunda sınırlamalar bulunmaz.

[baslik]İşin özü[/baslik]

Tüm karşılaşmaların temeli YZ ile kontrol edilen Kavaş sürülerini yok etmek ve bu şekilde ele geçirilen "çekirdekleri" haritanın ortasında yükleme yaparak puanlara dönüştürmektir. Çekirdek taşıyan bir rig rakip tarafından yok edildiğinde geriye sadece çekirdek kalır ve diğer pilotlar tarafından toplanabilir. Yok edilen birimler pilotun seviyesine bağlı olarak belli bir süre sonra yine kendi drop gemilerinde yeniden belirir. Drop gemileri aynı zamanda mücadeleler sırasında pilotlara gerekli onarımları yapmak için muhafaza sağlar.

Temel hedefin dışında her kart üç rastgele oluşturulmuş ikincil görevler sunar. Bunlar zorluk derecesine göre ekstra puan kazandırır. Örneğin "total vizyon" aynı anda birden fazla puan getirir. Burada hedef dört haritaya eşit şekilde dağılan Vizyon Kulesi'ni ele geçirmektir. Bu gözetim sistemleri elde edilen puanların yanında taktiksel bir avantaj da sağlayarak sahibine savaş alanından tablolar sunar.

[gallery columns="4" link="file" ids="13044,13045,13046,13047,13048,13049,13050,13051,13052,13053,13054,13055"]

[baslik]Dropzone ile ilgili ayrıntılı bilgiler burada:[/baslik]

Anahtar özellikler

 • Odak oyuncuların bireysel yeteneklerindedir
 • Komutlar RTS'den alışılmış şekilde fare ve klavyeyle verilir
 • Yoğun 15 dakikalık karşılaşmalar
 • Teke tek PvP RTS oyun türü
 • Kolay anlaşılan kurallar ve zafer şartları
 • Çok sayıda pilot ve yetenek kombinasyonu çeşitleri
 • Özel üretilmiş Sparkle Engine
  • 4K çözünürlük desteği
  • Sağlam bir online oyun
  • Responsiv Controls

[baslik]Dropzone hakkında[/baslik]

Dropzone Sparkypants Studios'un ilk oyunudur. Stüdyonun ardında gerçek zaman stratejisi konusunda uzman ve kökleri Big Huge Games'e dayanan bir ekip bulunur. Dropzone kart kontrolleri ve birçok birimin bir anda yönetilmesi gibi klasik RTS özelliklerini ateşli teke tek online mücadelelerin yoğunluğuyla birleştirir. Fare ve klavyeli komut mekanizmaları mükemmel bir kontrol sağlar. Oyuncular riglerinin geliştirme imkanlarına dayanarak  stratejiler oluşturup 15 dakikalık karşılaşmalarda rakiplerinden daha çok puan toplamaya çalışır. Dropzone rig oluşturma ve ekipmanlar konusunda çok kapsamlı seçenek kombinasyon imkanları sunar. Uzaylılar tarafından işgal edilmiş olan Jüpiter Ayı Avrupa'daki çeşitli haritalar savaş alanlarını oluşturur. Dropzone 2016 yılında bilgisayar için Free-to-Play oyunu olarak yayınlanacak.

[baslik]Gameforge hakkında[/baslik]

Gameforge, 20’den fazla oyun ve 450 milyondan fazla kayıtlı oyuncuyla devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMO) alanında Batı yarı kürenin lider sağlayıcısıdır. Karlsruhe merkezli şirketler grubu, oyunlarını 75’ten fazla ülkede oyunculara ulaştırıyor ve yaklaşık 450 kişiye istihdam sağlıyor.  Portföyünde, ödüllü AION Free-to-Play, TERA: Fate of Arun, Avrupa’nın en başarılı MMO oyunu Metin2, HEX: Shards of Fate, Orcs Must Die! Unchained, Runes of Magic, Elsword ve Wizard101 gibi istemci tabanlı oyun dünyaları bulunuyor. Ayrıca OGame ve Ikariam gibi tarayıcı tabanlı oyunların yanı sıra gittikçe artan sayıda mobil oyun da seçenekleri tamamlıyor.

[baslik]Sparkypants Studios hakkında[/baslik]

Sparkypants Studios yüksek karat AAA oyunlar konusunda uzmanlaşmış bir geliştirici stüdyosudur. 2011 yılında Maryland eyaletinde bulunan güzel Baltimore şehrinde kurulan şirket Rise of Nations, Civilization II, Alpha Centauri, Kingdoms of Amalur: Reckoning ve Catan gibi sevilen ödüllü oyunların geliştirilmesinde çalışan, oyun alanının emektarlarını bünyesinde toplar. Sparkypants Studios harika oyunların üretimi için en önemli iki temel taşın iyi bir işbirliği ve devamlılık olduğuna inanır. Tutkulu geliştiriciler (ve tabii ki oyuncular) olarak Sparkypants'ın hedefi çok oyunculu strateji oyunları konusunda devrim yapmaktır. Çünkü eğlence her şeyden önce gelir.

Adı:Dropzone
Tür:RTSPlatform:Bilgisayar
Yayıncı:GameforgeGeliştirici:Sparkypants Studios
Yayın tarihi: 

2016

USK:Henüz belirlenmedi

-Basın bülteni