Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 1, Playground Games tarafından geliştirilen ve 2012 yılında Microsoft Studios tarafınca Xbox 360 konsolu için yayınlanan bir yarış video oyunu olarak karşımıza çıktı. Turn 10 Studios ile Microsoft Studios ortaklaşa ürünü olarak bilinen oyun, Turn 10 firmasının Forza Motorsport serisinin devamı olarak piyasadaki yerini almıştı. Sonraki yıllarda güncellemelerle yeniden geliştirilen oyunun devamı olan Forza Horizon 2 ise 2014 yılında Forza Horizon 1'in yerini almıştı.

forza horizon 1 çıkış tarihi

Forza Horizon 1 oyunu ABD'nin Colorado eyaletinde bir sokak yarışı etkinliği olarak hayali Horizon Festivali konu edinilerek geliştirilmiştir. Oyuncuların başlıca amacı yarışları kazanmak ve böylece diğer etapları bir bir açarak popülerlik derecesini arttırmaktır. Oyunun gerçekçi görselleri ile hız ve tutkunun heyecanı bir arada yaşanırken oyuncusuna 65 farklı yolda sürüş keyfini sonuna kadar hissettirmeyi amaçlıyor. Forza Horizon serisinin öncesi olarak bilinen Forza Motorsports oyunundan birçok esintiyi barındıran oyun, çıkışını yaptığı ilk dönem eleştirmenler tarafından oldukça yüksek puanlar almayı başarmıştı.

Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Need For Speed Prostreet ile Test Drive Unlimited gibi oyunların ortada buluştuğu bir oyun görünümü veren Forza Horizon 1 oyununda isterseniz drift yapabilir, ralli yarışları ve belli bir noktaya ilk varış gibi çoklu yarış türlerini oynayabiliyorsunuz. Oyun içinde yer alan araçların kullanım zevki, araç içi kameraların görüş açısı gibi birçok özellik, serinin ilk oyunu olmasına rağmen eksiksiz kullanılmış görünüyor. Arcade eğlencesinin yanında simülasyon kalitesini sonuna kadar zorlayan Forza Horizon 1, yarışları gece veya gündüz olarak yapabilmenize de olanak veriyor.

forza horizon 1 sistem gereksinimleri kaç gb

Forza Horizon 1 oyununu donmadan ve iyi bir bilgisayar deneyimi ile yaşamak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz PC sistem gereksinimlerine sahip bir sistem toplamanızı öneriyoruz.

 • İşlemci CPU: Intel Core i7 3770 3.4 GHz & AMD AMD FX-8350 4.0 GHz
 • Grafik Kartı GPU: NVIDIA GeForce GTX 770
 • RAM: 8 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit - Windows 8.1 64 Bit veya Windows 10
 • Harddisk HDD: 10 GB
 • DirectX 11 Desteği

Forza Horizon 1 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 1 oyununu sorunsuz oynayabileceğiniz en düşük bilgisayar donanımı ve sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibi listelenmiştir.

 • İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3GHz & AMD Phenom II X4 940
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
 • RAM: 6 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • Boş Disk Alanı: 10 GB
 • Ses Kartı: DirectX 11

forza horizon 1 kaç gb

Forza Horizon 1 Kaç GB? Forza Horizon 1 herkes için yeterli seviyede uygun olabilecek bir depolama alanı kaplıyor. Oyunu sorunsuz olarak yüklemek için gerekli olan depolama alanı 10 GB olarak yer kaplıyor. Bununla birlikte Forza Horizon 1 oyunu en az 6 GB RAM ihtiyacı hissetmektedir.