Fortnite için yeni oynanış videosu yayınlandı

Fortnite için yeni oynanış videosu yayınlandı

Epic Games ve People Can Fly stüdyolarının işbirliği içinde geliştirdiği açık dünya hayatta kalma oyunu Fortnite için yeni bir oynanış videosu yayınlandı.

Unreal Engine 4 oyun motorundan gücünü alan Fortnite, sizi belli bir hikaye çizgisinde ilerleme zorunluluğu ile kısıtlamıyor ve önünüze büyükçe bir açık dünya sunuyor. Co-op desteğinin de yer aldığı bu oyunda amacınız oyundaki merkezinizi korumak olacak. Aynı zamanda merkeziniz dışında size sunulan açık dünyayı keşfederek yeni kaynaklara ulaşabilir, yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Oyunun açık dünyası tamamen sizin keşfinizle şekillenecek. Oyunda topladığınız kaynaklar ile kendi merkezinizi inşa edeceksiniz ve daha çok kaynağa ulaşmaya çalışıp merkezinizi size saldıran canavarlardan korumanız gerekecek. Çevrenizdeki öğeleri parçalayarak yeni kaynaklar edinmeniz ve yeni parçalar üretmeniz mümkün olacak. Yaratıcılık konusunda önünüze bir sınır koymayan oyunda devasa yapılar inşa edebilirsiniz. Ninja, Outlander, Komando ve İnşaatçı olmak üzere dört farklı sınıfın yer aldığı bu oyunda her sınıfın kendine özgü yetenekleri olacak. Örneğin Ninja sınıfı merkezinize saldıran canavarlar ile kavga etme konusunda yetenekli iken İnşaatçı sınıfı merkezinizi inşa etme konusunda çok daha fazla yeteneğe sahip olacak.

Epic Games'in kurucularından Tim Sweeney, Fortnite'ı Minecraft ve Left 4 Dead'in birleşimi olarak tanımlıyor.

Yeteri seviyedeki grafikler, karakter tasarımları, efektleri ve oynanış dinamikleri ile oldukça eğlenceli gözüken Fortnite'ı ücretsiz olarak indirip oynayabileceksiniz.

Fortnite bu yılın sonunda PC ve OS X platformu için çıkış yapacak. Oyunun geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda 30 Haziran tarihinde başlayıp 21 Temmuz tarihinde bitecek olan alpha için kayıt olarak Fortnite'ı önden deneyimleyebilirsiniz. Alpha sırasına kaydınızı yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz. Alpha'ya katılmaya hak kazandığınız zaman oyuna erişim kodunuz e-posta adresinize gönderilecek. Aynı zamanda alpha'ya katılma hakkı kazanan oyuncular co-op görevlerde arkadaşlarıyla oynayabilmesi için 2 kişiyi daha oyuna davet etme hakkını elde edecek. Bozuk Tuş ekibi olarak biz alpha sırasına kaydımızı yaptırdık.

[gallery td_gallery_title_input="Fortnite" td_select_gallery_slide="slide" ids="9065,9066,9067,9068"]