Football Manager 2014 Sistem Gereksinimleri

Football Manager 2014 Sistem Gereksinimleri

Sports Interactive tarafından geliştirilen Football Manager bir futbol menajerliği simülasyon oyunudur. SEGA tarafından yayınlanmıştır. Sports Interactive dağıtıcı firması Eidos Interactive’den ayrılması ile Championship Manager isim hakkını kaybetmiş ve seriye Football Manager ismi ile devam etme kararı aldı. Oyun ABD ve Kanada’da World Wide Soccer Manager adı altında satılıyor. Oyun 31 Ekim 2013 tarihinde piyasalara sürüldü. Futbol oyunları bugüne kadar en çok oynanan oyunlar arasında gelmiştir. 2014 sürümünde eski sürümlere göre daha gerçekçi transferler yapılabiliyor. Görsel özellikleri için yapılan güncellemeler sayesinde daha kaliteli bir oyun sunuluyor. Football Manager 2014 Sistem Gereksinimleri için ise çok fazla beklentide olmaması ile dikkat çekiyor. 2014 serisinde gelen birçok yenilik ile oyun severlerin dikkatini çeken FM 14 piyasalarda en çok oynanan oyunlar arasında. Bulut teknolojisi sayesinde üstelik istediğiniz her yerde oynayabiliyorsunuz.

Football Manager 2014 serisinde Linux’da kullanılabilen özellikte sunuluyor. Bulut depolama teknolojisi özelliği ile istediğiniz her bilgisayardan oynayabiliyorsunuz. Steam Workshop desteği ile de FM içeriği değiştirebiliyorsunuz. The 3D Matc Engine desteği ile geliştirilmiş olan yapay zeka, ışıklandırmalar ve oyuncu animasyonları, optimizasyon seçenekleri, oyuncuların maçtaki durumlar karşı gösterdikleri reaksiyonlar ile bu motor şimdiye kadarki en iyi performansını sunuyor. Football Manager 2014 daha önceki sürümlerine nazaran en gelişmiş şekli ile kendini gösteriyor. Oyunda taktiksel olarak da birçok geliştirme yapılmış. Oyundaki taktiklerin yeniden geliştirilmesi ile takım stratejileri daha çok ön planda oluyor. Oyuncuların birden fazla pozisyona atanabilmesi, rakip teknik direktörlerin yapay zekaları da öne çıkan özellikler arasında. 2014 serisi ile transferlerin yapılırkenki kulübün ve menajerlerin yaklaşımlarında yenilikler yapıldı. Kontrat görüşmeleri, teklifler konusunda yenilikler yapıldı. Bu sayede oyunda daha gerçekçi bir hava hakim oluyor. Football Manager 2014 Sistem Gereksinimleri bakımından donanımınız yeterli ise oyunu daha gerçekçi bir şekilde oynayabilirsiniz.

Oyuna eklenen gelişmelerden birisi de medya, çalışanlar, oyuncular ile daha iyi etkileşimlerde bulunabiliyoruz. Menajerler Football Manager 2014 sürümünde sezon sonu oyuncuların ve takımların performansı hakkında yorumlarda bulunabiliyor. Haber sistemi ile menajerler kulüp meselesini direkt olarak gelen kutusundan görebiliyorlar. Bu sürümde haberler farklı renklerde ve daha detaylı bir şekilde görülüyor. Genişletilmiş ara yüzü ile transfer merkezi, antrenman sayfası ve haber ana sayfası gibi bölümlerde baştan yapılan tasarılar var. Oyunu daha gerçekçi kılan bu özellikler ile oyun severlerin beğenisini alan Football Manager 2014 Sistem Gereksinimleri bakımından da düşük beklentide olduğu için herkesin oynayabileceği bir oyundur. Oyunda göze çarpan ilk özellik yapay zeka özelliğidir. Oyunda stratejinin ön plana alınması, oyunun amacını tam olarak ortaya koyan bir özelliktir. Oyunu tüm özelliklerini kullanarak akıcı bir şekilde oynamak isteyenler Football Manager 2014 Önerilen Sistem Gereksinimleri bakımından sistemlerinin yeterli donanımda olmasına özen göstermeliler. Oyunda birçok açıdan yenilikler söz konusu olurken aynı zamanda grafik özelliklerinin de geliştirildiği görülüyor. Ses efektleri için yapılan güncellemeler de var. Tüm yenilikleri ile oynamak isteyenler önerilen sistem gereksinimleri ile oyunun tadını çıkarabilirler.

Oyunun oynanabilmesi için bir aktivasyon hesabına ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet bağlantısı da gerektirmektedir. Oyunun serisine bakıldığında aslında karmaşık bir düzene sahip olduğu görülse de 2014 ile bu karışıklığın yerini basite indirgemiş özellikler görebiliyoruz. Oyunun bir özelliği de artık bu seride taktik ayarlarının olmaması. Bu ayarların yerine artık komut verebiliyoruz.  Gerçeğe daha yakın bir özelliği olan oyunu bugün birçok kişi diğer serilere göre daha çok beğenerek oynuyor. Bu seride oyun birçok bakımdan beklentileri karşılamışa benziyor. Sistem gereksinimleri bakımından da beklentisinin düşük olması, oyuncu sayısını arttıran bir özellik. Bulut teknolojisi sayesinde istediğiniz her yerde oyunu oynama ve eğlenme şansınız var. Kaldığınız yerden başlayabiliyorsunuz. FM 2014 ile gelen birçok özellik sayesinde futbol oyunu sevenler, daha gerçekçi bir futbol simülasyonu oynayabiliyorlar. Football Manager 2014 Minimum Sistem Gereksinimleri ile de oyunu kaliteli bir şekilde oynamak mümkün. Oyunda taktiksel özelliklerden daha çok keyif alanlar için FM 14 önerilebilecek bir oyundur. Smülasyon oyunları içinde en çok tercih edilen oyunlar arasında geliyor.

Futbol oyunları ülkemizde en çok sevilen ve oynanan oyunlar arasındadır. En bilindik oyunlar arasında olan Football Manager 2014 serisinde birçok yeniliği ile karşımıza çıkıyor. Futbol oyunlarında strateji özelliğini sevenler için önerilebilen ve yeni serisinde kaliteli bir oyun sunan özelliklere sahip. Yapay zeka özelliklerinin geliştirilmiş olması, taktiksel özellikleri, oyuncuların reaksiyonlar ve daha sayılabilecek birçok özellik var. Sezon sonu toplantılar, haber sistemi, yapılan etkileşimler, medya görüşmeleri bu gelişmelerden birkaçıdır. Görsel olarak da fark edilebilir derecede gelişmeler söz konusu. Oyunda 3D Match Engine özelliğinin kullanılması da oyunun performansını arttıran bir özellik olarak göze çarpıyor. Bu motor sayesinde oyuncu animasyonları ve optimizasyon seçeneklerinden yararlanabiliyoruz. Football Manager 2014 Önerilen Sistem Gereksinimleri bakımından düşük beklenti içinde olması ve eklenen birçok yeni özellik bu oyunu daha çok sevdiren bir etki yaratıyor. Piyasa içinde bugüne kadar en çok tercih edilen simülasyon oyunlarından biri olarak görülmektedir. Sizler de simülasyon oyunlarını seviyorsanız Football Manager 2014 deneyebilirsiniz. Futbol oyunlarında daha çok menajerlik özelliği içeren oyunları tercih ediyorsanız FM 2014 size istediğiniz keyfi verebilecek bir oyundur.

[baslik]Football Manager 2014 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Football Manager 2014 Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8

İşlemci: Intel Pentium 4 Intel Core AMD Athlon, XP

DirectX: 9.0c

RAM: 1 GB

Sabit disk alanı: 3 GB

Ekran kartı: nVidia GeForce FX 5900 Ultra, ATI Radeon 9800, Intel GMA X3100 (128 MB)

Football Manager 2014 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Mac OS X 10.6, 10.7, 10.8

İşlemci: Intel Core 1.8 GHz+

RAM: 1GB

Sabit disk alanı: 3 GB

Ekran kartı: nVidia GeForce 7300 GT, ATI Radeon X1600, Intel GMA X3100 (128 MB) (OpenGL 2.0)

Football Manager 2014 Minimum Sistem Gereksinimleri:

Football Manager 2014 bilgisayarlardan çok yüksek seviyede bir beklenti içinde değil. Önerilen gereksinimlere bakıldığında hemen hemen aynı özellikleri göreceksiniz. Football Manager 2014 Minimum Sistem Gereksinimleri; işletim sistemi olarak Windows XP / Vista / 7 / 8, işlemci olarak Intel Pentium 4 Intel Core AMD Athlon, XP, DirectX 9.0c, RAM 1 GB, 3 GB Sabit disk alanı, Ekran kartı olarak da nVidia GeForce FX 5900 Ultra, ATI Radeon 9800, Intel GMA X3100 (128 MB) gerekiyor.

Football Manager 2014 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

Oyunu en yüksek seviyede eğlenceli bir şekilde oynamak isteyenler sistemlerinin Football Manager 2014 Önerilen Sistem Gereksinimleri bakımından yeterli olması gerekiyor. Football Manager 2014 Önerilen Sistem Gereksinimleri; işletim sistemi olarak Mac OS X 10.6, 10.7, 10.8, İşlemci için Intel Core: 1.8 GHz+, RAM 1 GB,  3 GB Sabit disk alanı, Ekran kartı için ise nVidia GeForce 7300 GT, ATI Radeon X1600, Intel GMA X3100 (128 MB) (OpenGL 2.0) gerekiyor.