FIFA 16, PS Vita ve Nintendo konsollarına gelmeyecek

FIFA 16, PS Vita ve Nintendo konsollarına gelmeyecek

Geçtiğimiz gün sizlerle resmi tanıtım videosunu paylaştığımız FIFA 16, PS Vita ve Nintendo konsollarına gelmeyecek.

Geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde FIFA serisinin yeni oyunu olacak olan FIFA 16'yı duyuracağını açıklayan Electronic Arts, söz verdiği gibi açıklamasının hemen ertesi günü serinin yeni oyununu tanıttı.

FIFA 16'nın duyurulmasıyla birlikte bizi en çok şaşırtan sürprizin, oyunda kadınlar ulusal futbol takımlarının da yer alacak olması olduğunu söyleyebiliriz. FIFA 16'da 12 ülkenin kadın futbol takımı yer alacak. Daha önce hiçbir FIFA oyununda görmediğimiz bu özelliğinden dolayı FIFA 16 bu yıl çok konuşulacağa benziyor.

FIFA 16 bir video ile resmi olarak duyuruldu

Oyunda yer alacak kadın futbol takımları bir kenara, bu yıl FIFA 16 oyununda, 15 yılın ardından bir ilk gerçekleşiyor. FIFA serisi 2000 yılından beri Nintendo konsolları için çıkarılıyor. Fakat görünen o ki bu yıl bu durum tersine dönüyor. Electronic Arts, oyunun el konsollarına çıkıp çıkmayacağı ile ilgili olarak kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri cevapta, FIFA 16'nın PS Vita ve Nintendo konsollarına çıkmayacağını açıkladı. PS Vita bir kenara, FIFA 16; 2000 yılından beri Nintendo konsollara çıkmayacak olan ilk FIFA serisi oyunu olacak. Geçtiğimiz yıl FIFA 15 ile Nintendo'nun el konsolu Wii U'ya elveda diyen FIFA serisi, görünen o ki bu yıl Wii'ye de veda ediyor.

Oyunun iOS, Android ve Windows Phone gibi mobil platformlara gelip gelmeyeceği konusunda ile şimdilik net bir açıklama yapılmış değil.

25 Eylül 2015 tarihinde piyasaya çıkacak olan FIFA 16; PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve PC için geliştirilmeye devam ediyor.