FIFA 15 Sistem Gereksinimleri

FIFA 15 Sistem Gereksinimleri

EA Canada tarafından geliştirilen ve yayımcılığı da Electronic Arts tarafından yapılacak futbol oyunu, serinin 22. oyunudur. Çıkış tarihi 23 Eylül 14 tarihi olarak duyuruldu. Windows, Xbox 360, PS4, PS3, Xbox One, PS Vita, Wii ve Nitendo 3 DS platformlarında çıkacağı duyurulmuştu. PS4, PC ve Xbox One platformlarında Ignıte Engine teknolojisinden yararlanılacağı biliniyor. FIFA serisinin son sürümü olan oyunda yapılan yenilikler ve güncellemeler ile oyun gerçeğe yakın olarak düzenlenebilmiş ve daha keyifli hale getirilmiştir. FIFA serisi çok uzun zamandır futbol oyunu sevenler için vazgeçilmezdir. Futbol oyunları arasında en çok tercih edilen oyunlar arasındadır. Oyun geliştirici EA her yeni sürümde farklı güncellemeler yaparak futbol oyunu sevenleri sevindiriyor. FIFA 15 ile farklı güncellemeleri de getirmesi ile oyun gerçeğe daha yakın bir tarz sunuyor. FIFA 15 Sistem Gereksinimleri bakımından sistemlerden yüksek beklentide olması oyun severleri üzse de donanım bakımından güçlü bir sistem ile oyundan alınan keyif çok daha fazla olmaktadır.

FIFA 15 sürümünde oyun geliştirici EA farklı bir oyun motoru kullanıyor. Oyunda bu seride gol çizgisi teknolojisi kullanılacak. Tüm yenilikler ile oyunda gol atmak çok daha zorlaşıyor. Gerçeğe yakın bir tarz sunan oyunda, taktiksel bir yol izlemek gerekiyor. Ekip çalışmasının ön planda olduğu oyunda, şutlar için de zorlaştırıcı koşullar uygulandığı görülüyor. Özellikle kalecilerin güçlendirilmesi ile gol atmak için ciddi bir efor sarf etmek gerekecek. Oyunda tekrar bölümünde aktif olacak olan gol çizgisi teknolojisi ile gol tartışmasına çözüm sunulacak. Oyunda Christiano Ronaldo ve Lionel Messi 94 puan ile en yüksek puanlı oyuncular arasında yer alıyor. FIFA 15 Sistem Gereksinimleri konusunda beklentisinin yüksek olması konusunda oyun geliştirici firma EA, oyunun gerçekçi tarzının tam olarak görülebilmesi ve yaşanabilmesi için güçlü bir donanıma ihtiyaç duyulduğu yönünde açıklıyor.

Oyundaki liglere değinmek gerekirse,  EA Sports 24 Temmuz 2014 tarihinde İtalya Serie A’nın oyunda lisanslı olarak yer alacağını duyurdu. EA daha önce Brezilya liginin de oyunda yer alacağını açıklamıştı. Fakat yerel ligler arasında değişikliğe uğrayan lisans durumlarından dolayı karar iptal edildi. 7 Ağustos 2014 tarihinde EA resmi sitesinde FIFA 12 sürümünden bu yana oyunda yer almayan Süper Lig’in lisans hakları ile birlikte FIFA 15 sürümünde yer alacağı duyuruldu. Bunun yanında Brezilya Ligi oyundan çıkarılmış olsa da Brezilya Milli Takımının oyunda yer alacağı açıklandı. 20 Premier Lig stadyumu tam lisanslı olarak oyunda yer alacak. FIFA 15 Minimum Sistem Gereksinimleri ile oynandığında da yüksek seviyede keyif alınmasını sağlayan özelliklere sahip bir oyun. FIFA 15 sürümünde kullanılan Ignite Engine teknolojisi oyunu daha gerçekçi kılan özellikler sunuyor. Fakat bu teknoloji PS3 ve Xbox One için kullanılamıyor.

FIFA 15 Önerilen Sistem Gereksinimleri ile oynandığında oyunda sunulan tüm güncellemelerden yararlanmak mümkün oluyor. Görsel efektler, ses efektleri ve oyun için dizayn edilmiş tüm geliştirmelerden en yüksek keyfi almak mümkün oluyor. Yeni nesil konsollarda oynandığında çok daha fazla keyif verdiği duyumlar arasında. Oyunda en çok dikkat çeken geliştirme, gol atmanın zorlaştırılmış olmasıdır. Ekip çalışması ile devam edebileceğiniz oyunda strateji geliştirmeniz gerekecek. Oyunda sunulmak istenen de aslında bu. Oyunun stratejik yönünü ortaya çıkarmak ve oyundan alınan keyfi daha da yüksek seviyeye taşımak. FIFA 15 Minimum Sistem Gereksinimleri ile de oyundan aynı performansı almak mümkün olsa da yine de önerilen gereksinimleri ile oynanması ile çok daha farklı bir keyif almak mümkün oluyor.

Oyunun taktiksel olarak geliştirilmesi ve ekip çalışması ile oynanabilir hale getirilmesi ile artık bir futbol oyunundan olan beklentiler çok daha üst seviyede tutuluyor. Gol atmanın daha zorlaştırıldığı, kalecilerin güçlendirildiği, daha gerçekçi bir tarz oluşturulan FIFA 15 ile futbol zevkini tam olarak yaşamak mümkün. FIFA 15 Sistem Gereksinimleri için ilk bakışta çok fazla donanım beklentisinin olması oyun severlerde çekimserlik yaratsa da aslında oyunu oynayacakların bu anlamda memnun kalacakları kesin gibi görünüyor. Grafiklerin ve efektlerin de geliştirilmiş olması sayesinde kendinizi tam olarak bir maçta hissedeceksiniz. Koordineli olarak gol atma çabaları, takım çalışması ve strateji geliştirme için geliştirilmiş olan yapay zeka özelliği oyunda ayrı bir keyif sunuyor. Ön plana çıkan bu özelliği FIFA serisindeki en iyi gelişmelerden birisi. Yeni nesil oyun konsollarında daha net hissedilen bu özellik sayesinde futbol oyunlarının tarzından beklentilerin de değişmesi bekleniyor. Son yıllarda tüm oyunlarda yapay zeka özelliği kullanılmasına önem veriliyor. Oyun için zorlaştırıcı olan bu özelliğin amacı stratejik bir tarz oluşturmak. FIFA 15’in bu beklentiyi karşılayacağını düşünen oyun geliştirici firma, özellikle de yeni tasarımlar konusunda oldukça iddialı. Gerçekçi görünümler ile tam bir maç havasında hissetmek mümkün olacak gibi görünüyor.

[baslik]FIFA 15 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

FIFA 15 Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • 64 Bit Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemi
 • 4 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel Q6600 Core2 Quad veya daha üst performanslı bir işlemci
 • 4 GB RAM
 • Sabit disk üzerinde 15 GB Boş depolama alını
 • ATI Radeon HD 5770 veya Nvidia GTX 650 ekran kartı veya daha yüksek performanslı ekran kartı seçenekleri
 • DirectX 11.0

FIFA 15 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • 64 Bit Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemi
 • 4 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel i5-2550K işlemci veya daha üst performanslı bir işlemci
 • 8 GB RAM
 • 15 GB boş depolama alanı
 • ATI Radeon HD 6870 veya Nvidia GTX 460 ekran kartı veya daha üst performanslı bir ekran kartı

FIFA 15 Minimum Sistem Gereksinimleri:

FIFA yeni sürümünün yeni özelliklerini FIFA 15 Minimum Sistem Gereksinimleri ile de görmek mümkün olabiliyor. Minimumda bu keyfi tatmak için 64 Bit Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemi, 2.4 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel Q6600 Core2 Quad veya daha üst performanslı bir işlemci, 4 GB RAM, Sabit disk üzerinde 15 GB Boş depolama alanı, ATI Radeon HD 5770 veya Nvidia GTX 650 ekran kartı veya daha yüksek performanslı ekran kartı seçenekleri ve DirectX 11.0 gerekiyor.

FIFA 15 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

FIFA 15 Önerilen Sistem Gereksinimleri ile oynandığında ise geliştirmeleri tam olarak görmek ve grafikler ile ses efektleri için yapılan güncellemelerden net olarak keyif almak mümkün oluyor. FIFA 15 için önerilen sistem gereksinimleri, 64 Bit Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemi, 3.4 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel i5-2550K işlemci veya daha üst performanslı bir işlemci, 8 GB RAM, 15 GB boş depolama alanı, ATI Radeon HD 6870 veya Nvidia GTX 460 ekran kartı veya daha yüksek performanslı bir ekran kartı gerekiyor.