FIFA 14 Sistem Gereksinimleri

FIFA 14 Sistem Gereksinimleri

FIFA serisinin 21. sürümü olan FIFA 14, EA Kanada stüdyoları tarafından geliştirilen bir futbol oyunu. FIFA serisi bugüne kadar, futbol oyunları için bizlere en iyi performansı ile sunum yaptı. Eylül 2013 tarihinde piyasalara çıkan oyun, bu sürümde farklı bir yenilik ile geldi. FIFA 14 sürümünde topa vuruş için gerçek fizik kombinasyonları ile geldi. Oyunun bu yeni özelliği ile gerçekten bir futbol oyunundaymışız hissine kapılıyoruz. Buna bağlı olarak da FIFA 14 sistem gereksinimleri oyun için önem taşıyor. Gereksinimler açısından tam performans gösteren bir sistem ile oyunu daha zevkli oynamak mümkün. FIFA 14 önerilen sistem gereksinimleri ile gerçek bir futbol oyunu heyecanı yaşayabiliyoruz. Bu son sürümde bu heyecanı hissetmemek elde değil. Gerçek fizik kurallarına göre uyulmanmış bir futbol oyunu olarak, oyuncuları futbol maçı içinde hissettirecek bir özelliğe sahip. FİFA 14 minimum sistem gereksinimleri ile de oyunun keyfini çıkarabiliyoruz.

FIFA 14, FIFA serisinin 21. Sürümü olarak oyunculara gerçek bir futbol maçı heyecanı sunuyor. Eylül 2013 tarihinde PS2, PS3, PS Portable, PS Vita, XBOX 360 ve PC için piyasaya sunuldu. FIFA serisinin bu son sürümünde özellik olarak Pure Shot diye adlandırılan bir özellik ile karşımıza çıktı. Bu özellik ile oyunda bir gerçeklik hissi sunuluyor. Bu sayede kendimizi oyunun içinde hissedebiliyoruz. Futbol oyunları bugüne kadar, topa vuruşlar ya da koşma esnekliği bakımından sorun yaratabiliyordu. Bu son sürümde, bu tür sorunlar için yenilikler getirilmiş. Pure shot özelliği de bunlardan birisi. Pure shot özelliği sayesinde topa vuruşlardaki esnekliği görebilirsiniz. Oyunun gerçeklik hissi verebilmesini sağlayan bir özellik olarak oyuncular tarafından beğenilen bir özeliktir. FIFA 14 sistem gereksinimleri konusunda sisteminiz elverişli ise bu özelliği görebilirsiniz. Oyundaki bu gerçeklik hissi özellikle bu son sürümde hayata geçirilmek istenmiş. FIFA serisinin seveni çoktur. Şimdi bu son özellikler ile daha çok seveni olacağı kesin.  FIFA 14 önerilen sistem gereksinimleri sayesinde de bu yenilikleri tam olarak yaşama şansınız var. Oyun için geliştirilen bir diğer yenilik ise real ball physics. Bu özellik, oyunda kullanılan topun gerçek bir top esnekliğinde olmasını sağlıyor. Oyunu oynarken bunu anlayabiliyorsunuz. Oyunda daha esnek hareket edebiliyor ve oyunun içindeymiş hissine kapılabiliyorsunuz. Oyunda kazandırılmış olan bu esnekli sayesinde, futbolcuları gerçekmiş gibi görüyoruz. Bu da bizler için oyundan heyecan duymamızı sağlayan bir etken.

FIFA 14, bugüne kadar gelmiş olan en başarılı seri olarak görünüyor. Yenilikleri sayesinde bir futbol maçından beklenen tüm özellikleri içeriyor. FIFA 14 minimum sistem gereksinimleri ile de bu özelliklerin tadını çıkarabiliyoruz. Ama tabii ki önerilen sistem gereksinimleri ile oyun heyecanını daha fazla yaşayacağımız da kesin. Oyundaki diğer özelliklere gelirsek, precision movement adı altında, dünya oyuncularının kendilerine özgü hareketlerini yapabilmemizi sağlayan bir yenilik eklenmiş. Bu yenilik sayesinde sanki ünlü futbolculardan biriymişiz gibi ya da rakibiymişiz gibi futbol oynayabiliyoruz. Protect ball özelliğinde ise belli bir hızda giden topu koruma altına alıyoruz. Rakipleri toptan uzak tutmaya yarayan bir özellik. Oyunda bir özellik daha var ki en çok işimize yarayacak olan da bu özellik. Teammate intelligence özelliği bizlere yapay zeka özelliği sunuyor. Bunun anlamı, oyundaki en hızlı, en tehlikeli ya da en hızlı özellikte olan oyuncuları anlama ve işaretleme özelliği. Bu özellik sayesinde oyundaki hızımızı ve etkinliğimizi arttırabileceğiz. Oyunun bu kadar özelliği olunca, oyun keyfi de değişik bir havaya bürünüyor. Oyun heyecanı bu sürümde farklı bir seyirde devam ediyor. Oyunun bu kadar çok özellik ile karşımıza çıkması, oyun için gerçekten bizleri umutlandırdı. Yeni özellikler sayesinde artık kendimizi gerçek bir futbolcu gibi hissedebiliriz. Fizik kurallarına ağırlık verilmesi de oyunun gerçekten gerçek bir maç tadında oynanmasını sağlıyor.

[baslik]FIFA 14 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Win XP 32 ya da daha üstü

İşlemci: Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 3600+

RAM: 1 GB

Gerekli boş Harddisk alanı: Oyunun kurulabilmesi 7 GB boş alan gerekiyor

Ekran kartı: GeForce 8400 Serisi ya da Radeon 9550(+256MB)

Direct X: Dx 9

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci: Core 2 Duo E7400 2.80GHz ya da Athlon II X2 255

RAM: 2 GB

Gerekli boş Harddisk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.

Ekran kartı: GeForce GTX 560 ya da Radeon HD 7790(+1024MB)

Direct X: Dx 9

FIFA 14 en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

FIFA serisinin 21. Sürümü olan bu yeniliklerle dolu oyunla tanışmak ister misiniz? FIFA 14 minimum sistem gereksinimleri ile oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Oyunu hemen sisteminize kurmanız ve başlamanız için Windows XP 32 işletim sistemi, işlemci olarak Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 3600+, 1 GB RAM, 7 GB boş harddisk alanı gerekiyor. Ekran kartı olarak GeForce 8400 Serisi ya da Radeon 9550(+256MB) ve DirectX 9 olması da kurulum için gerekli. Sistem özellikleri bakımından tam performansa sahip bir PC ile oyun heyecanı ile tanışabilirsiniz. FIFA serisinin bu heyecan dolu sürümü ile tanışmak için minimum sistem gereksinimlerini tamamlamanız yeterli. Oyun heyecanını bu şekilde de yaşayabilirsiniz. Sistem gereksinimleri bakımından tam performans gösteremiyor olsa da oyun ile tanışmak bile farkı gösterecektir.

FIFA 14 önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Futbol oyununu gerçek bir adrenalin ile oynamak isteyenler FIFA 14 önerilen sistem gereksinimleri için PC lerini hazırlamalıdırlar. Çünkü bu hazırlık sonrasında kendinizi gerçek bir maçta bulacaksınız. Önerilen sistem gereksinimleri, İşletimSistemiolarakWin 7 64 ya da daha üst bir versiyon,  Core 2 Duo E7400 2.80GHz ya da Athlon II X2 255 işlemci, 2 GB RAM, 7 GB boş harddisk, GeForce GTX 560 ya da Radeon HD 7790(+1024MB) ekran kartı ve DX9 olarak belirtiliyor. Futbol oyunları arasında birçok yenilikleri ile kendini gösteren bu sürüm ile gerçek bir futbol oyunu içinde olacaksınız. Oyunu tüm heyecanı ile yaşamak için önerilen sistem gereksinimlerini tamamlamanız yeterli. Tüm oyun konsollarında da oynanabilen bu oyunu, ister PC ile ister diğer oyun konsolları ile oynayın, aynı adrenalini yaşayacaksınız.