Far Cry 5 Geliyor!

Far Cry 5 Geliyor!

Ubisoft'un sevilen serilerinden biri olan Far Cry'ın 5.oyunu için bir süredir forumlarda dedikodular dolanıyordu. Bugünse çok bilindik bir sitede Far Cry 5 listelendi.

Far Cry serisi ilk ve 2.oyunuyla birlikte çok fazla adından söz ettirmiş olmasa da Far Cry 3'le büyük bir başarı yakalamıştı. Çıkışını gerçekleştirdiği 2012 yılında adeta bir devrime imza atarak yılın en iyi FPS oyunu seçilmeyi başaran Far Cry 3, bu başarısını önündeki diğer yıllarda da gerçekleştirmeyi başarmıştı. Daha sonra Far Cry 4'ü çıkaran Ubisoft, oyunda yeni eklemeler yaparak hemen hemen Far Cry 3 benzeri bir oyun çıkarsa da aynı başarıyı yeniden yakalayamamıştı. Son olarak Far Cry Primal'ı oyunculara sunan geliştirici ekip, oyuncuları günümüzden 10.000 yıl öncesine götürmüş ve bizleri farklı bir atmosferin içerisine sokmuştu.

Şimdi ise bir süredir Far Cry 5 iddiaları dolaşıyordu. Bugünse bu iddialar bir nevi resmiyete döküldü. GameStop, "2017 yılında PS4 için çıkacak oyunlar" listesi hazırladı. İlk olarak SG Gaming Info'nun farkettiği duruma göre bu listede Far Cry 5'de bulunuyor. Daha sonra bu konu hakkında GameStop yetkilileri ile görüşen SG Gaming Info, karşı taraftan herhangi bir yalanlama yapılmadığını yani listenin doğru olduğunu açıkladı. Yani görünen o ki Far Cry 5 gerçekten geliyor.

GameStop'un hazırladığı bu listeye göre Far Cry 5, 27 Kasım 2017 tarihinde PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek. Oyun hakkında görsel, bilgi vb. içerik henüz bilinmiyor fakat oyunun E3 2017'de tanıtılması oldukça muhtemel görünüyor.