Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri

Far cry serisinin son sürümü olan Far Cry 4 ile diğer sürümlerden farklı bir tarz ile karşılaşacaksınız. Zaten oyunun tanıtımında oyunun ana karakterinin görünüşü ile bizleri oldukça şaşırtmıştı. Giyim ve genel olarak ana karakter Ajay Ghale’ nin tarzı diğer oyunlardaki ana karakterlerin tarzından biraz farklı. Eşcinsel olma ihtimaline yer verilmişti. İşte bu sürüm kendini bu haber ile tanıtırken bunun yanında oyunun diğer özellikleri ile de öne çıktı. Far Cry 4 sistem gereksinimleri ile de PC için yüksek bir beklenti içinde. Grafikleri ve ses efektleri ile etkileyici bir sisteme sahip. Bölge olarak değişik bir mekan seçilmiş.  Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımcılığı yapılan oyund yine kendimizi bir savaş içinde buluyoruz. Far Cry 4 minimum sistem gereksinimleri ile de oyuncuya oldukça büyük bir keyif veriyor. Minimumda gerekli olan sistem gereksinimleri de düşük seviyede değil. Bu da nasıl bir oyun ile karşılaşacağımızı şimdiden gösteriyor. Far Cry 4 önerilen sistem gereksinimleri ise oyunun dinamizmini yaşayabiliriz.

Ajay Ghale, ölen annesinin son isteğini yerine getirmek için kendisini bir savaşın ortasına atar. Himalayalar’ da geçen oyun bu sefer bize farklı bir tarz sunuyor. Daha önceleri yemyeşil ortamlarda savaş heyecanını yaşarken şimdi zirvelerde aynı heyecanı yaşıyoruz. 29 Kasım 2014 tarihinde piyasaya sürülecek oyun için yönetmen Mark Thompson oyunun Himalayalar’ da geçmesinin nedenini açıkladı. Oyuna farklı bir hava vermek için bu mekanı seçmişler. Gerçekten de oyunda bu sefer farklı temalar var. Ana görevlerin yanında yan görevlerin e olması ile oyunda daha fazla dinamizm oluşturulmuş. Far Cry 4 sistem gereksinimleri açısından daha önceki sürümlerde olduğu gibi yüksek beklentiler içinde. PC için gerekli olan donanımlar sisteminize dahil ise oyundan büyük bir keyif alırsınız. Himalayalar’ da yüksek zirvelerde geçen oyunda kanat takımlarımız olacak. Yükseklerden atlayabilecek, yeni tırmanma özelliği ile daha hızlı tırmanabileceğiz ve yükseklerden düşman ve hayvanlara saldırabileceğiz. Oyunda dikkat çeken bir detay da Gyorocopter isimi araç. Bu araç özellik bakımından oyunda sürekli ihtiyaç duyacağımız bir araç olacak. Oyun çevreye hakim olabilme açısından yüksek düzeyde geliştirilmiş. Oyunda esnek olabildiğimiz için daha fazla keyif alabileceğiz. Macera ve savaş temalı oyunları sevenler için oldukça kaliteli bir yapım.

Yan görevlerden bahsetmiştik. Bu yan görevleri istediğimiz zaman alabiliyoruz. Bazı zirvelerden kanat takımlarımız ile atlayışlar yapabiliyoruz. Yükseklerde bizi her an yeni bir sürpriz bekliyor olacak. Yapılan duyuruda bu konuda özellikle yer verilmiş. Ubisoft’ un yaptığı duyuruya göre bizleri harika bir yapım bekliyor. Far Cry 4 minimum sistem gereksinimleri için bile oldukça yüksek seviyede bir beklenti içinde. Grafikleri bakımından geliştirilmiş olan oyundan oyuncular da şimdiden yüksek bir beklenti içine girmiş görülüyor. Daha önceli sürümlerde sürekli deniz kenarında idik. Şimdi ise bu sürüm ile dağların zirvelerinde olacağız. Oyunun en büyük farkı da bu gibi görülüyor. Bunun için de grafikleri bakımından yüksek bir beklenti içindeyiz. Oyunda Kyrat isimli bir diktatöre karşı savaş halinde olacağız. Kendisini kral ilan etmiş olan bu kişiye karşı verdiğimiz savaşta karşımıza birçok düşman, hayvan ve tehdit edici olaylar çıkacak. Bunun için de oyun geliştiriciler ana karakterin kullanabileceği birçok güncelleme yapmışlar. Far Cry 4 önerilen sistem gereksinimleri detaylarını kontrol ederseniz nasıl bir oyun ile karşılaşacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Dinamik bir yapıda olan oyunda tüm çevreye hakim olabiliyoruz. Pagan Min ve sivil halk arasında geçen savaşta, siviller arasındaki yerimizi alarak savaşa dahil oluyoruz. Harita bakımından eski sürümler ile aynı büyüklükte bir harita göreceğiz. Macera ve savaş temalı oyunlar sevenler için değişik ve kaliteli bir yapım sunuluyor. 2014 yılının en iyi grafiklerine sahip oyunlarından biri olacak diyebiliriz. Zaten daha önceki sürümleri de beğeni alıyordu. Şimdi haritası değiştiği için daha farklı bir kesimin de beğenisini toplayacağı düşünülüyor. Sistem gereksinimleri açısından beklentisinin yüksek olması oyuncular için üzücü olsa da aslında bu detay oyunun kaliteli olduğunun bir göstergesi. Onun için de göreceği talebin yüksek olacağı düşünülüyor.

[baslik]Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP - 32 Bit

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6700 @ 2.6 GHz /AMD Athlon 64 X2 6000 @ 3.0 GHz

RAM: 2 GB (Windows XP) / 4 GB (Vista, 7, 8)

Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 17 GB olarak belirtiliyor.

Ekran kartı: (512 MB) Shader Model 3.0

Direct X: Dx 9

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 Bit

İşlemci: Intel Core i-5 4670K  @ 3.4 GHz / FX 8150

RAM: 8 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 17 GB olarak belirtiliyor.

Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 760 / Radeon R9 280

Direct X: Dx 11

Far Cry 4 en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Oyunda fark edilen en büyük değişim, mekan değişikliği. Farklı bir alanda devam eden oyunda grafiklerde ciddi yenilenmeler göze çapıyor. Bunun için de Far Cry 4 minimum sistem gereksinimleri açısından da yüksek seviyede özellikler bekleniyor. Oyunun minimum özellikler ile oynanabilmesi için işletim Sistemi olarak Windows XP - 32 Bit, işlemci olarak Intel Core 2 Duo E6700 @ 2.6 GHz /AMD Athlon 64 X2 6000 @ 3.0 GHz, RAM 2 GB (Windows XP) / 4 GB (Vista, 7, 8), 17 GB boş harddisk alanı, ekran kartı: (512 MB) Shader Model 3.0 ve DirectX 9 gerekiyor. Oyun minimum seviyede de büyük keyif alınabilecek oyunlardan biri. Aslında minmum ve önerilen sistem gereksinimleri arasında ciddi fark yok. En büyük fark  RAM ve ekran kartı için geçerli.

Far Cry 4 önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Far Cry 4 minimum sistem gereksinimleri oynandığında oyuncuya en yüksek performansta keyif verecektir. Bu konuda oyun geliştiriciler oldukça fazla emek sarf etmişler. Özellikle grafikleri bakımından oyunun önerilen sistem gereksinimleri ile oynanması tavsiye ediliyor. Çevre detayları ve oyunun esnekliğinin tam olarak anlaşılabilmesi için önerilen sistem gereksinimlerinden faydalanmak yeterli olacak. İşletim Sistemi için Windows 7 – 64 Bit, işlemci olarak Intel Core i-5 4670K  @ 3.4 GHz / FX 8150, RAM 8 GB, boş harddisk alanı için yine 17 GB, ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 760 / Radeon R9 280 ve Direct X için de Dx 11 gerekiyor. Tam performansı bu özellikler ile sağlayabiliriz. Far Cry 4 diğer sürümlere göre çok farklı bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bunun için de oyundan tam olarak keyif alabilmek için ilk tavsiye önerilen sistem gereksinimleri ile oynanmasıdır. Yapımcılar da özellikle bu konuya değinmişler.