Fallout 4 resmi olarak duyuruldu [Video]

Fallout 4 resmi olarak duyuruldu [Video]

Bethesda'nın geçtiğimiz gün Twitter hesabından attığı bir Tweet ile geleceğinin ilk sinyallerini veren Fallout 4, bugün resmi olarak duyuruldu.

Yıllardır beklenen haber geldi! Bethesda, yeni Fallout oyununu duyurdu. Post-apokaliptik RPG oyunu serisi Fallout, en sonra 2010 yılında Fallout: New Vegas oyunuyla karşımıza çıkmıştı. Uzun yıllardır yeni bir Fallout oyununun duyurusu bekleniyordu. Aradan geçen yaklaşık 5 yılın ardından Bethesda yeni bir Fallout oyununu duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından attığı bir tweet ile Fallout 4'ün ilk sinyallerini veren Bethesda, aynı tweette Fallout serisinin sitesine yönlendiren bir bağlantı paylaşmıştı. Bağlantıya tıkladığımız "Please Stand By - Lütfen Bekleyin" yazısı ve bir sayaç ile karşılaşıyorduk. Yeni Fallout duyurusu için 24 saat beklememizi isteyen bu sayaç sıfırlandığında beklenen oldu ve Fallout 4 resmi olarak duyuruldu.

Çıkış tarihi henüz kesinlik kazanmayan Fallout 4; PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak. Oyunun kapak görseli ise aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz şekilde olacak.

Skyrim ve Fallout 3 oyunlarını geliştiren ekip tarafından geliştirilecek olan Fallout 4 ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve çıkış tarihi, bu yıl ilk defa E3'te katılacak olan Bethesda'nın ağzından duyacağız. Bethesda'nın E3 2015 fuarı kapsamında düzenleyeceği konferansı, 14 Haziran tarihinde Türkiye saati ile 05.00’da başlayacak. Konferans Bethesda'nın resmi Youtube ve Twitch kanallarından canlı olarak yayımlanacak.