Evolve için Arena modu duyuruldu

Evolve için Arena modu duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde 26 Mayıs tarihinde Evolve için büyük bir duyuru yapacağını açıklayan 2K Games, oyunun Arena modunu duyurdu.

Turtle Rock'ın geliştiriciliğini üstlendiği Evolve oyunu, geçtiğimiz Şubat ayında yeni nesil konsollar ve PC için piyasaya çıkmıştı. Çıkışıyla birlikte kısa sürede büyük kitlelere ulaşmayı başaran Evolve oyunu son dönemlerde popülerliğini hızla yitirmeye başladı. Bu düşüşe bir dur demek adına oyun yeni güncellemeler ve ek paketleri ile desteklenmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta sizinle 2K Games'in Evolve için büyük bir duyuru yapacağı haberini paylaşmıştık. 23 Mayıs tarihinde yayımlanan bu haberin üzerinden geçen 3 günün ardından 2K Games beklenen büyük duyuruyu söz verdikleri gibi bir canlı yayın ile açıkladı.

Duyuru öncesinde bir çok forumda Evolve'nin ücretsiz olabileceği tahminleri yürütülmüştü. Fakat dün yapılan açıklama bu tahminlerin bir tahmin olarak kalmasına sebep oldu. 2K Games, Evolve'un resmi Twitch kanalında oyuna gelecek olan yeni bir modun duyurusunu yaptı ve ücretsiz Evolve hayalleri suya düştü.

Bildiğiniz gibi Eveolve'un haritaları oldukça büyük. Bu durumda düşmanı bulmak ve beslenmek için biraz zaman harcıyoruz. Derhal aksiyona girmek isteyen sabırsız oyuncular için hoş olmayan bu durumu telafi edecek bir mod duyuruldu. Bir çok oyuncu tarafından gelmesi istenilen Arena modu resmi olarak duyuruldu. Artık bundan sonra rakiplerimiz ile karşı karşıya gelmek için haritayı gezmemiz gerekmeyecek. Arena modunda oyuncular haritanın küçük bir bölgesinde doğrudan birbirleri ile savaşa başlayacaklar. Arena modunda, Evolve oyununda yer alan 14 haritada toplam 70 tane ayrılmış arena bölgesi olacak. Maçın sonuçlanması için oyuncular toplam 3 oyun oynayacaklar ve skoru 2'ye en hızlı getiren takım maçı kazanacak. Arena modunda da oyunun klasik 4v1 yapısı devam ediyor.