EVO 2015'ten En İlginç Anlar

EVO 2015'ten En İlginç Anlar

Dövüş oyunlarına özel olarak düzenlenen e-spor etkinliği EVO 2015, ilginç ve eğlenceli anların yaşanmasına sahne oldu.

Evolution Championship Series olarak adı geçen ve kısaca EVO oalrak adlandırılan bu turnuva dövüş oyunlarını e-spor arenasına taşıyor. Dünyanın en iyi dövüş oyunu ustalarını bir araya getiren bu turnuvada, birçok oyuncu kozlarını paylaşıyor. Bu karşılaşmalar sırasında ise ortaya gerçekten ilginç anlar çıkabiliyor.

En iyi Street Fighter IV oyuncusunu belirlemek için yapılan turnuvada birçok ilginç an yaşandı. Momochi ve Gamerbee arasında oynanan Street Fighter IV büyük finalinde Momochi isimli oyuncunun kontrolcüsü kırıldı. Turnuva kurallarında göre oyunda herhangi bir sorun yaşayan oyuncu ya kendisine tanınan süre içerisinde yeni bir kontrolcü bulacak, ya kırık kontrolcüyle oyun devam edecek ya da yenilgiyi kabul edecek. Gamerbee isimli oyuncu oyunu kazanmak yerine rakibine bir şans verdi ve oyunu uzatmalara taşıdı. Uzatma sonunda kontrolcüsü bozulan Momochi turnuvayı kazandı.

Turnuvada yaşanan bir diğer ilginç olayda Poongko (Seth) ve Onisan (Abel) oyuncuları arasında geçti. Maç sırasında seyircilerin gazına gelen Onisan, formasını çıkardı ve rakibinin omzuna koydu. Rakibi Poongko ise ondan geri kalmayarak kendisi de formasını çıkarttı ve karşılaşma yarı çıplak olarak devam etti.

{{unknown}}

EVO 2015'in en ama en ilginç olaylarından biri ise Woshige ve Ogawa isimli oyuncuların arasında geçen Guilty Gear Xrd maçında yaşandı. 3 maçın en iyisinin kazanacağı turnuvada durum 1-1 olmuştu ve maçın kazanananı son oyun belirleyecektir. 2 round kazanan oyuncu maçın galibi olacaktı. İlk roundu kaybeden Woshige, ikinci roundu kazandığında maçı kazandığını sandı ve yerinden kalktı. Halbuki oynanması gereken 1 round daha vardı. Fakat Woshige için çok geçti. Ogawa rakibinin canını hızlı bir şekilde sıfıra indirirken Woshige sadece rakibini izlemekle kaldı.