Enemy Front Sistem Gereksinimleri

Enemy Front Sistem Gereksinimleri

City interative tarafından geliştirilen oyun 2. Dünya savaşında geçiyor. 10 Temmuz 2014 tarihinde piyasalara sunulan oyunda aslında biraz mantık hataları var. Ama bu halde de savaş oyunları arasında keyif alabileceğiniz değişik bir oyun. Değişik dememin sebebi, ana karakterin aslında bir gazeteci olmasından kaynaklanıyor. Enemy front sistem gereksinimleri için aşırı bir beklenti için de değil. Savaş oyunlarına meraklı iseniz bu oyunu tercih edebilirsiniz. Dünya savaşları şu sıralar biraz moda olmaktan çıktıysa da hala meraklıları var. Yapımcılar da bunun farkında olmalı ki Enemy front için yine tema olarak 2. Dünya savaşını seçmişler. Enemy Front önerilen sistem gereksinimleri ile oynandığında grafik açısından biraz daha iyi performans sergiliyor. Oyunda kalabalık düşman grupları ile savaşıyoruz. Enemy front minimum sistem gereksinimleri bakımından ise her PC nin cevap verebileceği özellikler talep ediyor.

Enemy Front yeni bir oyun olmasına rağmen tema olarak yine eskilere gidilmiş. City interactive yine tarzını bozmamış ve bu oyununda da yine Dünya savaşlarını seçmiş. Bir gazeteci olarak kendimizi savaşın ortasında buluyoruz. Savaşı haber yapmak üzere incelemeye gittiğimizde kendimizi kalabalık düşman gruplarını öldürürken buluyoruz. Oyunda mantık aramak yersiz olacak. Bir gazeteci olarak çok iyi silah kullanıyor ve tek başımıza onlarca kişiyi öldürüyoruz. Bu kısma takılmazsanız oyun oldukça iyi.  Enemy front sistem gereksinimleri için çok yüksek beklentilerde olmadığı için de birçok oyun severe cevap verebilecek nitelikte. Diğer FPS oyunlarına göre Enemy Front’ da çatışmalar daha zorlu. Oyunda özellikle tek başımıza hareket etmeyi tercih edeceğimiz için kalabalık gruplara karşı tek başımıza mücadele etmek durumunda kalacağız. Bu oyunun en zor kısımlarından biri. Oyunda iki farklı oynanış mekaniği var. Çatışmaya girebiliriz ya da gizli gizli yol alabiliriz. Gizli yol almak oyunda en çok tercih edilecek seçenek gibi görülüyor. Oyunda düşmanlara arkalarından yaklaşarak esir alabiliyoruz. Bunun yanında öldürdüğümüz cesetleri taşıyıp saklayabiliyoruz. Bu aslında savaş oyunlarında çok fazla göremediğimiz bir seçenek. Farklı bir özellik de oyunda bir yere taş atarak düşmanların dikkatini farklı bir yöne çekebiliyoruz. Dediğim gibi oyunda çok fazla mantık aramak gerekmiyor. Gizli gizli yol alabileceğimiz oyunda farklı bir adrenalin bizi bekliyor olacak. Geçmiş dönem savaş oyunlarının yeni sürümlerinden biri olarak kabul edebiliriz. Oyun, kurulumu için de çok fazla zaman kaybettirmiyor. Sistem gereksinimleri bakımından her PC ye kurulabilecek tarzda bir oyun. Savaş oyunlarında eski temaları yeni güncellemeler ile görmek istiyorsanız bu oyunu deneyebilirsiniz.  Dünya savaşları teması çok uzun zaman boyunca oyunları esir aldı ama hala verdiği keyif aynı. Enemy front ile bu keyfi yaşayabilirsiniz. Hem yeni bir oyun hem de tema olarak nostaljik bir tadı var.

Savaş oyunları içinde aslında Enemy front beklentileri yükselten bir oyundu. Ama oyundaki silahların ve görevlerin az olması bu beklentileri biraz düşürdü. Gazeteci olarak katıldığımız 2. Dünya savaşında birçok düşman ile mücadelede oluyoruz. Farklı iki tekniği olan oyundan keyif almak mümkün. Ama oyunda çok fazla mantık arayan biri iseniz beklentilerinize cevap alamayabilirsiniz. Teknik özelliklerine baktığımda ise oyunun çok esnek olduğunu söyleyemem. Ama Dünya savaşları oyunlarını düşündüğünüzde bu oyundan keyif alma şansınız var. Enemy front minimum sistem gereksinimleri ile oynandığında da aynı zevki alabilirsiniz. Zira önerilen gereksinimleri ile çok da farkı yok. Oynanış mekaniklerini oyun içinde değiştirerek kullanabilirsiniz. İster çatışmaya girin isterseniz de gizli gizli ilerleyin. Aslında gizli yol almak daha fazla keyif veriyor.  Silah çeşitlerinin az olması can sıkıcı olsa da yine de çatışma içinde iken oldukça heyecan içinde oluyoruz. City interactive Dünya savaşları temalarına devam edecek gibi görünüyor. Bu oyunun diğer FPS oyunlarından farkı ise çatışmaların daha zorlu geçmesi. Düşman kalabalığı içinden çıkmamız için çok mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Enemy front önerilen sistem gereksinimleri ile daha iyi bir performansta oynanabilir. Grafikleri bakımından daha iyi bir görsellik tercih ederseniz önerilen sistem gereksinimlerini tercih edin. Savaş oyunları içinde Dünya savaşları temasının modası geçeceğe benzemiyor. Yıllardır savaş oyunlarında aynı tema kullanılmasına rağmen Dünya savaşlarını tercih edenler de az değil. City İnteractive’ de bunu bildiği için bu modaya ayak uyduruyor. Savaş oyunlarında biraz daha farklı bir tarz tercih edenler için iyi bir seçenek olabilir. Enemy Front ile macera ve savaş temalarını aynı anda yaşayabilirsiniz. Yine Dünya savaşlarına dönmek isteyenler için heyecanlı bir oyun ve şuanda meraklıları da az değil.

[baslik]Enemy Front Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core 2 Duo 2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 2 GHz İşlemci

RAM: 3 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia 8800GT 512 MB Ekran Kartı

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 10 GB Hard Disk alanı

İşletim Sistemi: Windows XP, Vista veya Windows 7

Direct X: 9.0c

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Win XP 32

İşlemci: Core 2 Duo E6600 2.4GHz ya da Phenom 8400 Triple-Core

RAM: 3 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 10 GB

Ekran kartı : GeForce 8800 GT ya da Radeon HD 3870(+512MB)

Direct X:DX 9

Enemy Front en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Oyunlarda minimum sistem gereksinimleri ile önerilen sistem gereksinimleri arasındaki farklar oyunun performansınız ve dolayısı ile bizlerin aldığı keyfi etkiler. Enemy front minimum sistem gereksinimleri tavsiye edilen sistem gereksinimlerinden çok da farklı değil. Ama yüksek performans için tabii ki yine önerilen sistem gereksinimlerini tercih etmek gerekecek. Minimum da gerekenler ile de oyundan keyif almak mümkün. Minimum sistem gereksinimleri, işlemci olarak Intel Core 2 Duo 2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 2 GHz İşlemci, 3 GB RAM, ekran kartı olarak nVidia 8800GT 512 MB Ekran Kartı, 10 GB Hard Disk alanı, işletim Sistemi: Windows XP, Vista veya Windows 7 ve Direct X: 9.0c gerekiyor. Minimumdaki bu gereksinimler ile de oyunu kurup oynayabiliyoruz.

Enemy Front önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Enemy fron önerilen sistem gereksinimleri için işletim sistemi olarak Win XP 32, işlemci olarak Core 2 Duo E6600 2.4GHz ya da Phenom 8400 Triple-Core, 3 GB RAM,  10 GB boş harddisk alanı, ekran kartı için GeForce 8800 GT ya da Radeon HD 3870(+512MB) ve direct X için de DX 9 gerekiyor. Belirttiğim gibi minimumda gerekenler ile arada çok fark yok ama yine de bu gereksinimleri ile oynandığında grafiklerde ve ses efektlerinde farklılıklar oluyor. Savaş oyunlarında en önemli detay sesler ve grafiklerdir. Grafikleri bakımından beklentilere çok fazla hitap etmese de oyun tema olarak beni alıyor. City interactive savaş oyunları içinde Dünya savaşları modasına devam ettiğinden tarzında da çok fazla değişiklik yapmamış. Yine de oyunda görsel olarak güzel düzenlemeler var. Dinamikleri bakımından da oyun kolay oynanabilir tarzda. Savaş oyunlarını seviyorsanız bu oyunu önerilebilir.