En İyi 10 Zombi Oyunu

En İyi 10 Zombi Oyunu

Zombiler, insan türünün en büyük kurgusal kabuslarından biri. Zombi kavramının neden bu kadar popüler hale geldiği konusunda kesin bir neden olmasa da beyninizi yemek için peşinizden gelen bu canavarların yarattığı heyecan ve gerilim, en makul sebepler gibi görünüyor. Karşınızda zombilere karşı duyduğunuz korku ve gerilimi kat be kat arttıracak 10 oyun.

10. Organ Trail

Organ Trail’deki amacımız, kendimizi ve kurtulanlardan oluşan grubumuzu felaket sonrası Amerika’nın bir ucundan diğer bir ucuna götürmek. Bu zorlu yolculuğunuzu beklediğinizden daha zor bir hale sokacak olan açlık, dizanteri ve araç arızaları gibi nedenlerle karşı karşıya kalacaksınız.

9. Dead Island

Deniz, kum, güneş ve kana susamışlık! Dead Island, size güçlü silahlar yapma imkanı sunan birinci bakış açılı bir RPG oyunu. Dead Island’da kendinize yapmış olduğunuz güçlü silahlarla kendinizi bir kahraman gibi hissedebilir, karşınıza çıkacak olan tehlike ve zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. İyi tatiller!

8. Plants VS Zombies

Ölçeğimizi biraz daha düşürüyor ve arka bahçemize bir yolculuk yapıyoruz. Evet bağımlılık yapan Plants VS Zombies’den bahsediyoruz. Bu sefer felaketin kendi ekinlerine ulaşmasını engellemeye çalışan bir bahçıvanın rolünü devralıyoruz. Bu oyunda en büyük silahınız, saldırı ve savunma arasındaki mükemmel denge!

7. Dead Rising 4

Dead Rising 4, bir önceki Dead Rising oyunlarındaki sevilen tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Üstelik Frank geri döndü! Ölümsüz düşmanlarımızdan oluşan topluluğu, en üst düzey silah ve araçlarımızı göz önünde bulunduracak olursak Dead Rising 4, bizlere çok şey vaat ediyor.

6. Dying Light

Zombiler ve parkura ne dersiniz? İlk başta biraz alakasız görünse de bu iki unsur Dying Light’te muhteşem bir uyum yakalıyor. Oyunda kendinizi ve yeteneklerinizi istediğiniz doğrultuda geliştirebilir, zombilerle zorlu mücadelelere girebilir ya da onlardan kaçmak için çatıdan çatıya zorlu bir parkur yarışına girebilirsiniz. Yeterli değil mi? Peki geceye ne dersiniz? Dying Light’te yer alan gündüz ve gece döngüsü, işleri biraz daha heyecanlı ve korkutucu hale getiriyor. Gün ışığında verdiğiniz mücadelenin zor ve ölümcül olduğunu düşünüyorsanız bir de hava karardıktan sonra gün doğumuna kadar hayatta kalmayı deneyin.

5. Resident Evil 4

Resident Evil’i işin içine katmadan nasıl bir zombi oyunu listesi yapılabilir ki? Resident Evil serisi, hayatta kalma amaçlı korku oyunları türünün demir başları arasında yer alıyor. Bundan dolayı serinin içinden tek bir oyun seçmek bir hayli zor; fakat Resident Evil 4 tek başına bütün serinin övgüsünü hak edecek derecede bir oyun. Omuz üstünden bakış imkanı sağlayan kamera açısı, “jump scare” sahneler açısından serinin önceki oyunlarında yer alan kamera açılarından daha başarılı.

4. Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Günümüzde ve hatta gelecekte geçen birçok zombi oyunu mevcut. Peki ya geçmiş? Red Dead Redemption: Undead Nightmare, bize geçmiş zamanda bir zombi macerası vaat ediyor. RDR, hali hazırda mükemmel bir oyun; fakat işin içine ölümsüz hayvanlar ve zombilerin yer aldığı bu DLC de dahil olunca yaşanılan heyecan kat be kat artıyor.

3. Left 4 Dead 2

Üç numarada yine mükemmel bir devam oyunuyla karşınızdayız. Olay, zombileri duygusuz ve saf bir biçimde katletmek olduğunda Left 4 Dead 2 yapabileceğiniz en iyi seçimlerden biri. Oyunun online multiplayer moduyla enfekte olmuş karakterleri oynayabilir, zombileri baştan aşağı mermiyle doldurabilirsiniz. Eğer tamamen zombilere karşı savaşabileceğiniz ve büyük düşman kitlelerini tatmin edici bir şekilde katledebileceğiniz bir zombi oyunu arıyorsanız Left 4 Dead 2 tam da size göre!

2. The Walking Dead-The Telltale Series

Geldik listemizin bir numarasına. Mükemmel olay örgüsü, inanılmaz derecede karakter derinliği, dehşet verici zombiler ve yaratıcı bir görsel sanat. Tabii ki de Telltale Games’in The Walking Dead’ından bahsediyoruz. Genellikle AMC’nin televizyon dizisinden daha iyi olduğu iddia edilen oyunumuzun henüz bunu kanıtlaması için diziye kıyasla çok az bir bölümü, oyunculara sunulmuş durumda.

1. The Last of Us

Olay örgüsü, karakterler ve tabii ki de grafikler söz konusu olduğunda elimizden, The Last of Us’u takdir etmekten başka bir şey gelmiyor. Eğer Naughty Dog’un piyasada fırtınalar estirdiği bu oyunu hala denemediyseniz çok şey kaçırmışsınız ve kaçırmaya da devam ediyorsunuz demektir. Dikkatli olun! Hikaye gerçekten sizi etkisi altına alacak ve ağlatacak cinsten. Gerçek bir zombi felaketi deneyimi, son derece üzücü olaylar ve heyecan dolu bir zombi oyunu için en iyi seçeneğimiz Last of Us!