En çok sevilen CoD serisi açıklandı

En çok sevilen CoD serisi açıklandı

Geçtiğimiz yıl dünyanın en çok sevilen oyunu olarak Guiness rekorlar kitabına giren Call of Duty oyununun en çok sevilen serisi açıklandı.

FPS dendiğinde ilk akla gelen oyunlardan biri olan Call of Duty oyunu 2003 yılından bu yana oyuncuların bilgisayarlarına konuk oluyor.

Serinin son oyunlarından Advanced Warfare ile büyük bir başarı sağlayan Activision, görünen o ki serinin yeni oyunu Black Ops 3 ile de bu başarıyı devam ettirecek.

Geride bıraktığımız günlerde düzenlenen Q1 konferansına katılan Activision şirketinin CEO'su Eric Hirshberg'e Call of Duty oyununun en çok sevilen serisi soruldu. Soruları geri çevirmeyen Hirshberg, Black Ops ve Black Ops 2 oyunlarının en çok oynanan Call of Duty oyunları olduğunu açıkladı. Bu oyunların oynanma sayılarının Modern Warfare ve diğer Call of Duty oyunlarından daha fazla olduğuna da dikkat çeken Hirshberg, sözlerinin devamında Black Ops 2 oyununun bu istatistiği hâlâ yukarı çekmeye devam ettiğini söyledi.

Bakalım Activision, Black Ops serisinde yakaladığı başarıyı serinin yeni oyunu Black Ops 3 ile devam ettirebilecek mi?

Call of Duty: Black Ops 3 oyunu PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için 6 Kasım tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.