E3 2017 Oyun Fuarı Herkese Açık Olacak

E3 2017 Oyun Fuarı Herkese Açık Olacak

Oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan E3, bu sene itibari ile kapılarını bütün herkese açacak. Bugüne kadar düzenlenen E3'ler bildiğiniz üzere sadece medyaya özeldi fakat bu yıldan itibaren E3'e sınırlı sayıda halk katılımı gerçekleştirilecek.

Los Angeles Convention Center'da düzenlenen E3, yeni oyuncuların tanıtıldığı ve yapımcıların konferanslarını gerçekleştirdiği bir etkinlik olarak biliniyor. Neredeyse 21 senedir gerçekleştirilen bu etkinliğin geçtiğimiz senesinde Batman Arkham VR, Battlefield 1, Call of Duty: Infinite Warfare, Dishonored 2 gibi birbirinden kaliteli yapımlar duyurulmuş ve tanıtılmıştı.

Normal şartlarda Dünyanın her yerinde düzenlenen oyun fuarları halkın katılımına açıkken E3 her sene medyaya özel olarak sunulmuştu. Katılımcı baz alındığında Dünyanın bu konudaki en büyüğü olan Gamescom ise sadece çok özel etkinliklerinde medyaya özel sunum gerçekleştiriyordu. Bugünse E3'ün organizatörü Entertainment Software Assocation bir duyuru gerçekleştirdi ve fuarın bütün oyunculara açık olacağını açıkladı. Daha sonra fiyatlara değinen ekip, oyuncuların cüzdanlarını fazlasıyla yakacak gibi görünüyor. Etkinliğin biletleri indirimli bir şekilde 150 dolardan satılacak. 1000 bilet satıldıktan sonra ise indirim sona erecek ve biletler 250 dolar olarak satışa devam edecek. 13 Şubat tarihinde satışa sunulacak biletler, etkinlikteki bütün alanlara giriş hakkı tanıyacak. Bunlar gösteri alanları, paneller, ve diğer fuar içi etkinlikler olacak.

Ayrıca E3 bu yıl 13-15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Daha fazla bilgi paylaşıldıkça Bozuk Tuş üzerinden sizleri haberdar edeceğiz.