Dota 2 Reborn'un beta süreci başladı!

Dota 2 Reborn'un beta süreci başladı!

Valve'nin Source 2 oyun motorunun gücünü kullanarak geliştirdiği Dota 2 Reborn'un tanıtımında üçüncü aşamaya gelindi ve oyunun beta süreci başladı.

Bildiğiniz gibi Valve geçtiğimiz günlerde Dota 2'nin Source 2 oyun motorundan güç alan yeni sürümü Dota 2 Reborn'u duyurmuştu. Üç aşamada tanıtılan bu oyunun ilk aşamasında oyunun yenilenen arayüzü tanıtılmıştı. İkinci aşamaya gelindiğinde ise Dota 2'ye yeni eklenen Özel Oyun modu tanıtılmıştı. Bu mod ile oyuncular kendi oyun modlarını geliştirebiliyordu.

Source Engine 2’li Dota 2: Reborn duyuruldu!

Dota 2: Reborn ile oyuna mod desteği geliyor

Oyunun tanıtımında üçüncü aşamaya geçen Valve, Dota 2 Reborn'un beta sürecini başlattı. Dota 2 Reborn'u indirebilmek için Dota 2'yi indirmiş olmanız gerekiyor. Dota 2 oyununuzu açtıktan sonra Play bölümüne geçip Dota 2 Reborn butonuna bastığınız zaman açılan Dota 2 Reborn sekmesi altından Dota 2 Reborn oyununun indirmeye başlayabilirsiniz. Dota 2 Reborn'u indirdikten sonra Steam üzerinde Dota 2'yi başlatmak istediğinizde size Dota 2 veya Dota 2 Reborn oyunlarından birini seçerek oyunu başlatmanızı istiyor. Tüm adımları aşağıdaki videoda da görebilirsiniz.

Oyunun üçüncü tanıtım aşamasında beta sürecine girilmesi ile birlikte Source 2'nin oyuna kattığı yeni özelliklerde tanıtıldı. Buna göre Source 2'den gücünü alacak olan Dota 2 Reborn, artık daha stabil olacak. Artık bilgisayarınızdaki tuşlamalar çok daha hızlı olarak Dota sunucularına gönderilecek ve yanıt alınacak. Bununla birlikte oyunun minimum sistem gereksinimleri biraz daha düştü. Dota 2 artık daha düşük donanımlı bilgisayarlarda da çalışacak. Source 2'nin Dota 2'ye getirdiği en büyük yeniliklerden biri de performans artışı. Dota 2 zevkini bir üst kademeye taşıyan Dota 2 Reborn oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Aynı zamanda Dota 2 Reborn, Source 2 oyun motorunu kullanan ilk Valve oyunu oldu.