Dota 2: Reborn ile oyuna mod desteği geliyor

Dota 2: Reborn ile oyuna mod desteği geliyor

Dota 2'nin Source Engine 2 motoru kullanılarak geliştirilen yeni sürümü Dota 2: Reborn'da yer alacak olan Custom Games modu ile oyuna mod desteği geliyor.

İlk olarak Warcraft 3 modu olarak hayatımıza giren Dota, yeni bir MOBA türünün oluşumuna da öncü oldu. Source Engine motoru ile geliştirilen Dota 2'nin Source Engine 2 oyun motoru kullanılarak yenilenmiş hali olan Dota 2: Reborn geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Oyunun üç aşamada tanıtılacağı açıklanmıştı ve geçtiğimiz hafta oyunu yenilenen arayüzü tanıtılmıştı. Aradan geçen bir haftanın ardından ikinci aşamaya geldik ve Dota 2: Reborn oyununda yer alan Custom Games modu tanıtıldı. Bu oyun modu ile Dota 2'ye mod desteği geliyor. Kullanıcılar bu mod ile kendi oyun modlarını oluşturabilecek ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan modları oynayabilecek.

Source Engine 2’li Dota 2: Reborn duyuruldu!

Aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere, kullanıcılar tarafından oluşturulmuş olan modlar Custom Games bölümünde yer alıyor. Popüler olan ve önerilen oyun modları bu sayfada listenecek. Ayrıca arkadaşlarınızın oynamış olduğu oyun modlarını da bu bölümde görebileceksiniz.

Valve tarafından geliştirilen Overthrow isimli özel bir oyun modunun da oynanış videosu yayınlandı. Overthrow isimli bu modda herkes tek olarak bir arenada savaşıyor ve belirtilen süre içinde en çok öldürme sayısına sahip kişi oyunun kazananı oluyor. Tam anlamıyla bir deathmatch olan bu mod, Custom Games modu ile neler yapılabileceğinin bir örneği sadece. Kullanıcılarda işin içinde dahil olduğu zaman birçok yaratıcı mod ile karşılaşacağımızı düşünüyoruz.

Valve'nin geliştiriciler için yayınlayacağı bir takım araçlar ile kendi oyun modunuzu ve kendi haritanızı oluşturabileceksiniz. Aşağıdaki videoda bu geliştirici aracının nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Dota 2: Reborn'un tanıtımında ikinci aşamada tanıtılan özellikler bunlar. Önümüzdeki günlerde oyunun tanıtımında üçüncü aşamaya geçilecek. Üçüncü aşamada Dota 2: Reborn'un betası başlayacak ve yeni teknolojiler tanıtılacak.