Dishonored Sistem Gereksinimleri

Dishonored Sistem Gereksinimleri

Aksiyon, macera türündeki oyunlar arasında en sevilenlerden biri olan Dishonored, 2012 yılında Arkane Studios tarafından geliştirildi. Bethesda Softworks tarafından yayınlanan oyun, birinci şahış nişancı video oyunudur. Dishonored sistem gereksinimleri bakımından minimum ya da önerilen gereksinimler arasında çok farklılık göstermiyor. Aslında sistem gereksinimleri açısında çok yüksek beklentili de değil. Oyun tarzı bakımından hem gerilim hem de macera türünde olduğu için iki temayı sevenler açısından ilgi çekici. Animasyon tarzı gösterimleri de beğeni alıyor. Dishonored önerilen sistem gereksinimleri tercih edildiğinde görsel açıdan ve ses efektleri bakımından daha iyi bir sunum sergiliyor. Bu neden ile de tam performans almak isteyenler için önerilen sistem gereksinimleri tavsiye edilir. Bunun ile beraber Dishonored minimum sistem gereksinimleri ile de oyun keyifli bir şekilde oynanabiliyor. Başlarda biraz klasik bir hikaye ile karşılaştığınızı düşünebilirsiniz zira oyun içinde hikaye çok defa değişkenlik göstererek ilerliyor.

Oyunda bir kraliçenin koruması görevindeyiz. Kraliçe öldüğünde, ölümünden sorumlu tutularak hapse atılan Corvo, infazına bir gün kala hapisten kaçıyor. Hikaye bundan sonra başlıyor. Buraya kadar klasik bir tarz olduğunu düşündürüyor ama oyunda ilerledikçe değişik detaylar ile karşılaşacaksınız. Corvo hapisten kaçtıktan sonra uzun bir mücadele içinde bulunacak. Arkane Stuidos’ un yapmış olduğu en iyi oyunlardan biri olarak biliniyor. Grafiksel açıdan mükemmel denilemez ama sahip olduğu hikaye için çok başarılı görsel özellikleri var. Dinamikleri açısından da kolay olan oyun şuanda birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Steampunk türünde olan bu oyunda biraz Half life, biraz Bioshock ve biraz da Deus Ex esintileri bulacaksınız. Dishonored sistem gereksinimleri açısından çok yüksek beklentilerde olmadığı için sistemini yenilememiş olan oyuncuların yüzünü güldürüyor. En sevilen tarafı ise görsel açıdan doyurucu olması. Oyunda dövüş kısmında silahların ve zırhlarındaki pratiklik daha hızlı ilerleyebilmeyi sağlıyor.

Oyun için kullanılan Unreal Engine 3 motoru sayesinde, oyunda gördüğünüz dünyanın gerçekte de var olabileceği duygusuna kapılabilirisniz. Arkane Studios tarafından bugüne kadar yapılmış en iyi olan Dishonored önerilen sistem gereksinimleri ile oynandığında, grafiklerin başarısını daha iyi görebilirsiniz. XBOX, PS3 ve PS4 oyun konsolları ile de yüksek performansta oynanabiliyor. Oyunda farelerden, tuhaf köpeklere kadar birçok düşmanınız olacak. Tuhaf yaratıklar ile dolu bir dünyada sıkı bir mücadele içinde olacaksınız. Silahlarınız da oyunda ilerledikçe güçlenecek. Hikayesi ve dövüş teknikleri ile ilgili de oyun oldukça iyi geliştirilmiş. Dishonored minimum sistem gereksinimleri ile de oyun tam performansa yakın bir performans sergiliyor.  Konusu ve tarzı bakımından birçok kişinin sevdiği bir oyun olarak şuanda piyasalarda aktif olarak satılıyor. Oyunu daha uzun süre satılacağı düşünülüyor. Oyun klasik bir hikaye ile başlıyor olsa da değişken bir akış izliyor. Bu da oyunun sürükleyici özelliğini açıklayıcı bir durum. Karşılaşılan düşmanların tuhaflıkları ve tehlikeli olmaları zorluk derecesini arttıran bir durum olarak öne çıkmış. Oyunun çoklu oyunculu seçeneği yok. Tek oyunculu seçenek olarak oynanabiliyor. Minimum özellikler ile ya da önerilen özellikler ile oyun zevkini çıkarabilirsiniz. Arkane Studios’ un en iyi oyunu olan Dishonored oyununu mutlaka deneyin. Kraliçenin koruması iken başınıza gelen hapis hayatından kurtulma çabanız ile uzun ve zorlu bir mücadele içinde kalacaksınız. Zorluk açısından da epey sizi zorlayacak olan oyunda çok eğleneceğiniz ve adrenalin seviyenizin artacağı kesin. XBOX, PS4 ve PS3 ile de oyunu tam performans olarak oynayabilirsiniz.

[baslik]Dishonored Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows Vista / Windows 7

İşlemci: 2.4 GHz quad core ya da daha iyisi

Bellek: 4 GB

Gerekli boş Harddisk alanı: 9 GB

Ekran kartı: DirectX 9 ile uyumlu 768 MB video belleği ya da daha iyisi (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows Vista / Windows 7

İşlemci: 3.0 GHz dual core ya da daha iyisi

Bellek: 4 GB

Gerekli boş Harddisk alanı: 9 GB

Ekran kartı: DirectX 9 ile uyumlu 512 MB video belleği ya da daha iyisi (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)

Dishonored en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Önerilen sistem gereksinimleri her oyun için daha iyi bir performans sunar. Fakat Dishonored önerilen sistem gereksinimleri minimumda istenenler ile çok farklı değil. Bu da oyunun performans olarak iyi ya da kötü olarak pek ayrım içinde olmayacağını gösteriyor. Grafiklerinin geliştirilmesi ile öne çıkan bu oyunda görsel temalar çok beğeniliyor. İçinde bulunacağınız hayatın gerçek olabileceğini düşünebilirsiniz. Tam performans için İşletim sistemi olarakWindows Vista / Windows 7, işlemci için.4 GHz quad core ya da daha iyisi, 4 GB bellek, 9GB boş harddisk alanı, Ekran kartı olarak ise DirectX 9 ile uyumlu 768 MB video belleği ya da daha iyisi (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)isteniyor.

Dishonored önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Minimum sistem gereksinimleri ile de birçok kişi tarafından oynanan oyun, PC sistemini değiştirmemiş olanlar için sevindirici. Dishonored minimum sistem gereksinimleri için İşletim sistemi olarak Windows Vista / Windows 7, işlemci için3.0 GHz dual core ya da daha iyisi, 4 GB bellek, 9 GB boş harddisk alanı, Ekran kartı olarak da DirectX 9 ile uyumlu 512 MB video belleği ya da daha iyisi (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850) gerektiriyor. Farklı bir dünyada sıkı mücadelelere hazır mısınız? O halde Dishonored oyununu mutlaka deneyin. Tuhaf yaratıklar ile zorlu mücadeleleri başarı ile tamamlayıp, sürpriz sona hazırlanın.