Destiny, PC'ye mi geliyor?

Destiny, PC'ye mi geliyor?

Konsol platformlarının popüler FPS oyunu Destiny'nin yapımcısı Bungie, oyunların PC uyumluluğunu test edebilecek elemanlar arıyor.

Halo 4'e kadar Halo serisinin geliştiriciliğini yapmış olan ve günümüzde konsol platformundaki Destiny oyunu ile adından söz ettiren Bungie, bize "Abaca Destiny, PC platformuna mı geliyor?" dedirten bir iş ilanı başlattı. Herhangi bir oyunun PC uyumluluğunu test edebilecek bir elemana ihtiyaç duyan Bungie, bu ilanında anlaşılan o ki PC konusunda adımlar atmayı planlıyor.

Son zamanlarda konsol platformuna odaklanan bir oyun geliştirme stüdyosu olan Bungie'i 2004 yılında Xbox, 2007 yılında PC için çıkardığı Halo 2 oyunundan bu yana PC sahnesinde görememiştik.

Bungie, bugüne kadar yapılan açıklamalara göre Destiny için 500 milyon doları aşkın yatırım yapmış. Destiny böylesine bir yatırım almışken neden PC platformu için de gelmesin diye aklımızdan geçirmiyor değiliz.

Halo 5: Guardians’ın Multiplayer fragmanı yayınlandı

Uzun yıllardır PC platformu için oyun çıkarmamış olan Bungie, PC için bir şeyler yapmak istiyor. Bakalım Bungie, yeni bir oyun mu duyuracak yoksa Destiny'yi PC platformunda mı göreceğiz.