Dead Rising 4 Xbox One'da Ön Yüklemeye Açıldı

Dead Rising 4 Xbox One'da Ön Yüklemeye Açıldı

Capcom Vancouver'in geliştiriciliğini üstlendiği, Microsoft'un ise yayıncılığını yaptığı Dead Rising serisinin yeni oyunu Dead Rising 4 bugün itibari ile Xbox One'da ön yüklemeye açılmış durumda.

Capcom Vancouver'ın geliştirdiği Dead Rising 4, serinin hayranları tarafından merakla bekleniyor. İlk oyundaki ana karakter olan Frank West'i yöneteceğimiz serinin yeni oyunu noel zamanında geçecek. 4 kişi co-op desteğini de sağlayacak yapımda ilk oyundan hatırladığımız ve özlediğimiz Frank West ile oynamak oldukça eğlenceli olacak. Dead Rising 4'ün ana konusu ise, Frank West'in, Willamette Memorial Megaplex Mall ve etrafındaki kasabalara yayılan gizemli bir salgının peşine takılıp bu gizemin arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışması olacak. Bunun dışında Dead Rising 4, önceki oyuna nazaran bir çok farklı yenilik ile geliyor. Oyundaki zombilerin bir çoğunda yenilik ve eklemeler yapılarak bir kısmına çok güçlü yetenekler verildi. Yırtıcı hayvanlar kadar avcı, bir o kadar da hızlı zombiler bizleri bekliyor. Oyunun Multiplayer ve co-op modlarından biraz bahsedecek olur isek, arkadaşlarınızla birlikte maksimum 4 kişi olarak co-op modunda Willamette Memorial Megaplex Mall bölgesinde verilen görevlerle birlikte zombi avına çıkabileceksiniz. Ayrıca yeni seride eklenen Selfie özelliği sayesinde zombilerle ilginç veya beğendiğiniz anlarınızı kaydedebileceksiniz.

Dead Rising 4

Önümüzdeki ay raflardaki yerini alacak olan yapım bugün Xbox One'da ön yüklemeye açıldı. Bununla birlikte indirme boyutu da belli oldu. NeoGAF üzerinden bir oyuncunun paylaştığı görsele göre Dead Rising 4'ün Xbox One üzerindeki boyutu 36.32 GB olarak gözüküyor. PC için boyutunun ise hemen hemen benzer olacağından bahsedilmiş.

Dead Rising 4, 6 Aralık tarihinde PC ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.