DayZ'ye tek kişilik oyun modu geliyor

DayZ'ye tek kişilik oyun modu geliyor

2 yıl önce hayatımıza giren açık dünya hayatta kalma oyunu DayZ ekibinin başında bulunan isim Brian Hicks, oyuna tek kişilik oyuncu modunun geleceğini açıkladı.

Dean Hall tarafından Arma 2 modu olarak geliştirilen DayZ, 2013 yılının sonlarında Arma 2'nin geliştiricisi Bohemia Interactive tarafından yeni bir oyun olarak piyasaya çıkarılmıştı. DayZ ismiyle PC için piyasaya çıkan açık dünya hayatta kalma oyunu türündeki bu oyun, henüz alpha sürümünde olmasına rağmen 3 milyondan fazla satış yaparak başarılı bir oyun olduğunu kanıtlamıştı. Fakat son zamanlarda DayZ adına sıkıntılı günler geçiyor. Son zamanlarda bir çok oyuncu kaybeden DayZ, aktif kullanıcı sayısında da düşüşler yaşamıştı.

DayZ adına her ne kadar sıkıntılı günler geçiyor olsa da geliştirici ekip DayZ'nin geleceği üzerine olumlu mesajlar verdi. Geçtiğimiz E3 fuarında PC Gaming Show'a katılan Bohemia Interactive DayZ oyunuyla ilgili olarak yeni duyurular yaptı. DayZ ekibinin başındaki isim olan Brian Hicks, DayZ'ye yeni araçların ekleneceği güncellemelerin yakında yayınlanacağını duyurdu. Oyun gelecek olan tek kişilik oyuncu modundan da bahseden Hicks, oyunun normal oyun modunda yer alan tüm içeriklerin tek kişilik oyuncu modunda da yer alacağını ve oyunda özel mod desteğinin geleceğini duyurdu.

Aynı zamanda geçtiğimiz yıl DayZ'nin PlayStation 4 için geliştirildiğini duyuran ekip, bu yılki E3 fuarında oyunun Xbox One konsoluna da geleceğini açıkladı. PlayStation 4 sürümünün bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Xbox One sürümünün çıkış tarihi ise henüz bilinmemekte.

Geliştirilme sürecinin son derece ağır ilerlemesi nedeniyle oyuncular tarafından tepki çeken geliştiriciler, bakalım bundan sonra DayZ ile ilgili atacakları adımlarda ne kadar başarılı olacaklar.