Dark Souls serisinin satışları 8 milyonu geçti

Dark Souls serisinin satışları 8 milyonu geçti

Japon video oyunu geliştiricisi From Software'in stüdyolarında geliştirilen aksiyon RPG türündeki Dark Souls serisi oyunlarının toplam satışı 8 milyonu geçti.

Hiçbir incelemede 9 puanın altına düşmeyen Dark Souls ilk olarak 2011 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için, daha sonra aradan geçen yaklaşık 1 yılın ardından da oyunun tek DLC'si ile birlikte Dark Souls: Prepare to Die Edition adıyla PC için çıkış yapmıştı. Serinin ikinci oyunu Dark Souls 2'de aynı şekilde ilk olarak konsollar için, daha sonradan PC için çıkış yapmıştı. Fakat Dark Souls 2, serinin ilk oyunundaki gibi PC oyuncularını 1 yıl bekletmedi ve konsol platformu için çıkış yapmasının ardından 1 ay sonra PC için çıkış yapmıştı. Serinin her iki oyunu da konsol ve PC pazarında geniş kitlelere ulaşmayı başarmış görünüyor. Öyle ki serinin oyunlarının satışları 8 milyon adeti geride bırakmış durumda.

Japon video oyunu dergisi Famitsu'nun verilerine göre Dark Souls serisi toplam 8 milyon satış adetini geride bırakmış. Famitsu'nun bir slayt ile gösterdiği verilere bakılırsa Dark Souls, 2.4 milyon adet satmış. Oyunun DLC'sininde yer aldığı ürün ise 2.6 milyon adet satış yapmış. Toplamda 5 milyondan fazla satan Dark Souls, ilk oyunuyla başarılı bir satış performansı ortaya koymayı başarmış.

Dark Souls 2, 1.9 milyon adet satış yapmış. Dark Souls 2'yi yeni nesil konsollara da getiren Scholar of the First Sin sürümü ise 500 bin adet satmış. Dark Souls 2, toplamda 2.4 milyonu aşkın satış yaptı.

Steam yaz indirimlerinin en çok satan oyunları belli oldu!

Serinin PC platformundaki satışlarını incelemek için Steamspy'ın verilerine baktığımız zaman Steam üzerinde satılmakta olan 3 farklı Dark Souls oyununun 3.1 milyon adetten fazla kullanıcı tarafından oynandığını görüyoruz.

Serinin üçüncü oyunu Dark Souls 3, 2016 yılında PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.