Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri

Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri

Dark Souls From Software tarafından yapılan bir aksiyon video oyunu olarak 2013 yılında XBOX, PS3 ve PS4 için piyasalara sunuldu. Souls serisinin üçüncü oyunu olan Dark Souls 2 sistem gereksinimleri için de beklentisi yüksek bir oyun. Grafikleri ve ses efektleri bakımından ilk sürümde eleştiriler almış olsa da bu son sürümde oldukça iyi geliştirilmiş. Aksiyon tarzında geliştirilen oyunda ilk sürümden biliyorsanız bir namevt karakteri yönetiyoruz ve hacca çıktığımızda kendimizi Lordan krallığında buluyoruz. Dark Souls 2 sürümünde, ilk oyuna göre daha karanlık bir dünya bizi bekliyor olacak. Dark Souls 2 minimum sistem gereksinimleri ile oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Oyun minimum gereksinimler ile de keyif verici. Bu sürümde daha farklı ve derin bir hiyake ile gelen oyun PC için uyarlanması için binlerce oyuncu tarafından merak ile bekleniyordu. Dark Souls 2 önerilen sistem gereksinimleri ile oynandığında ise daha etkileyici bir oyun haline geliyor.

Dark Souls 2 oyununda göreceğiniz hikaye yine eski sürümün devamı niteliğinde devam ediyor. Fakat bu sürümde hikaye oldukça derinleşiyor. Ana karakter duyusal saldırılara maruz kalabiliyor, halusinasyonlar görüyor, işitsel sorunlar, yükseklik korkusu gibi sorunlar yaşıyor. Software’ in hayal gücü bu sürümde oldukça gelişkin şekilde kullanılmış. Çünkü birçok tuhaf yaratık ile karşılaşacaksınız. Çarpık yaratıklar, dev canavarlar ile sıkı mücadeleler içinde olacaksınız. Bu mücadeleler içindeyken aynı zamanda psikolojik rahatsızlıklar da sizi bekliyor olacak. Grafikleri bakımından oldukça geliştirilmiş olan Dark Souls 2 sistem gereksinimleri konusunda geliştirilmiş olan grafikleri için uygun olan beklentiler içinde. From Software bu konu üzerinde oldukça sıkı çalışmış. Çünkü grafikler ilk sürüme göre oldukça iyi görünüyor. Oyundaki yolculunuzda bu tuhaf yaratıklar ile zorlu ve uzun mücadeleler içinde olacaksınız. Oyun zorluk derecesi ile bilinen bir oyun. Bu konuda çok eleştiriler almış olsa da buna rağmen çok beğenilen ve birçok seveni olan bir oyun. Bir bakıma aslında Diablo tarzına yakın olsa da mücadele kısmında çok daha zorlanıyoruz. Dark Souls 2 minimum sistem gereksinimleri ile de keyifli oynanabiliyor. Ama oyundan tam performans alabilmek için önerilen gereksinimleri kullanmak daha iyi olacaktır. Özellikle de grafik konusundaki yenilikleri görebilmek için bu detay etkili oluyor.

Dark Souls 2 önerilen sistem gereksinimleri ile oynandığında hem görsel olarak hem de ses efektleri bakımından farkını gösteriyor. İstenen performansı almak için önerilen sistem gereksinimleri bakımından yeterli bir PC seçin. İlk sürümdeki hiyakeye ilave olarak bu sürümde daha karanlık bir hikayede olacaksınız. İlk sürümde oyunun zorluk derecesinin değiştirilememesinden dolayı bazı eleştiriler olmuştu ama oyunun özelliklerinden en önemlisi de bu. Oyunda ilerledikçe bazı silahlar alabiliyoruz. Zırhlarımız ve silahlarımız sayesinde yaratıklardan ve canavarlardan korunabiliyoruz. Bu sürümdeki diğer bir özellik de çoklu oyuncu seçeneği. Geliştirilen bu sistem sayesinde diğer oyuncular ile işbirliği yapabiliyoruz ya da düşman olabiliyoruz. Aynı zamanda evrim geçiren karakterlerimiz oluyor. Oyunda en çok dikkat çeken ve beğenilen özellik de akıcı animasyon tarzı. Bu oyunda ölümün ötesine geçtiğimizde kendimizi karanlık bir dünyada birçok canavar ile karşı karşıya buluyoruz. Akıcı animasyon tarzı, geliştirilmiş grafikleri ve ses efektleri ile Dark Souls 2 bizleri ölümün ötesine davet ediyor. 2011 yılında çıktığında oyun dünyasında yankı yapmıştı. Yeni sürümü ile şimdi de aynı etkiyi yaratıyor. Bu seferki sürümde sevenlerinin daha da artmış olduğunu görebiliyoruz. Çünkü 2013 yılında PC için uyarlanması beklenen oyun için birçok kişi oyun için trailer bulmaya çalışıyordu. Merakla beklenen oyun en sonunda çıktı ve birçok kişi de oyunun keyfini çıkarabildi. Tarzı bakımından korkutucu olsa da animasyon içerikli olması ile oyunda değişik bir tat var. Bu tarzın sevenlerinin de oldukça fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oyunu minimum sistem gereksinimleri ile de keyif ile oynayabilirsiniz. Karanlık bir dünyaya ve tuhaf yaratıklar ile savaşmaya hazırsanız, Dark Soul 2 de sizler için hazır.

[baslik]Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows XP SP3, Windows Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8

işlemci: AMD Phenom II X2 555 3.2Ghz ya da Intel Pentium Core 2 Duo E8500 3.17Ghz işlemci

RAM: 2 GB

Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 9600GT/ATI RadeonHD 5870

Gerekli boş Harddisk alanı: 8 GB boş

DirectX: 9.0c uyumlu ses kartı

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1

İşlemci: Intel CoreTM i3 2100 3.10GHz ya da AMD A8 3870K 3.0GHz işlemci

RAM: 4 GB

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 465 ya da daha iyisi, ATI Radeon HD 6870 ya da daha iyisi

Gerekli boş Harddisk alanı: 8 GB boş

DirectX: 9.0c uyumlu ses kartı ya da daha iyisi

Dark Souls 2 en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Oyun minimumda da son derece keyifli oynanabilen bir yapıya sahip. Animasyon tarzındaki görselleri ile oyuncuya keyif veriyor. Minimumda gerekli olan sistem gereksinimleri, İşletim sistemi için Windows XP SP3, Windows Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8, işlemci olarak AMD Phenom II X2 555 3.2Ghz ya da Intel Pentium Core 2 Duo E8500 3.17Ghz işlemci, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 9600GT/ATI RadeonHD 5870 ekran kartı, 8 GB boş hard disk alanı ve DirectX 9.0c uyumlu ses kartıdır. Dark Souls 2 minimum sistem gereksinimleri için uyumlu bir PC varsa oyunun keyfini çıkarmaya hazır olun.

Dark Souls 2 önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Dark Souls 2 önerilen Sistem Gereksinimleri için ise biraz daha gelişmiş bir PC ihtiyacınız olacak. İşletim Sistemi için yine Windows 7 SP1, İşlemci olarak Intel CoreTM i3 2100 3.10GHz ya da AMD A8 3870K 3.0GHz, 4 GB RAM,  NVIDIA GeForce GTX 465 ya da daha iyisi, ATI Radeon HD 6870 ya da daha iyisi ekran kartı, 8 GB boş hard disk alanı ve DirectX 9.0c uyumlu ses kartı ya da daha iyisi gerekiyor. Bugün birçok seveni olan bu oyunu tam performans oynamak çok başka bir heyecan olacaktır. Tavsiye tabiî ki yüksek performansta oynamanız ama minimumda da oyun oldukça keyifli.