Crytek İstanbul Ofisi İle İlgili Resmi Açıklama Geldi

Crytek İstanbul Ofisi İle İlgili Resmi Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre Crytek'in bazı stüdyolarını kapadığı ve bunlardan birinin İstanbul olabileceği ancak şuanda herhangi bir şekilde kapatılmadığı hakkında söylentiler dolaşıyordu. Bugün Crytek'ten gelen resmi açıklama doğrultusunda bu söylentiler sona erdi.

Şuanda güncel bir şekilde Warface üzerinde çalışmalar sürdüren İstanbul ofisi, işlerini herhangi bir şekilde durdurmayacak ve Warface ile birlikte diğer Crytek oyunlarını da Türk oyuncular için güncel tutmaya devam edecek.

Crytek'in bu konu hakkında yaptığı resmi açıklama şu şekilde:

"Crytek, yenilikçi oyunlar geliştirmeye devam edeceğine ve oyun geliştirme teknolojilerine tekrar odaklanacağına dair gelecek planlarını açıkladı. Crytek bu değişikliklerin bir parçası olarak Frankfurt ve Kiev stüdyolarında Premium markaları için 'oyun geliştirmeye' odaklanacak. CryEngine firmanın temel direği olarak kalacak, firmalara ve bağımsız stüdyolara motorla ilgili düzenli güncellemeler yapmaya devam edecek. Diğer 'geliştirici ofisler' ise bundan böyle Crytek bünyesinde kalmayacak.

Yayıncı ofis Crytek İstanbul Ofisi ise her zamanki gibi yayıncılık odaklı operasyonlarını yürütmeye devam edecek ve Türkiye pazarında gittikçe güçlenen Warface'i oyuncularıyla buluşturmaya devam edecek."