Call of Duty: Infinite Warfare'in Minimum Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Call of Duty: Infinite Warfare'in Minimum Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Infinity Ward'ın geliştirdiği, Activision'un yayıncılığını üstlendiği, önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak olan Call of Duty: Infinite Warfare'in Minimum Sistem Gereksinimleri belli oldu.

Yaklaşık olarak bir hafta sonra çıkışını gerçekleştirecek olan Call of Duty: Infinite Warfare'in Minimum Sistem Gereksinimleri, oyunun Steam sayfasının güncellenmesi ile birlikte gün yüzüne çıktı. Oyunun yayınlanan sistem gereksinimlerine ufaktan bir göz attığımızda, minimum olarak NVIDIA'nin GTX 660 ekran kartının istenildiğini belirtelim. 8 GB RAM ve en az 3.nesil Intel işlemci isteniliyor. Buraya kadar bir çok oyuncu için normal gözükse de oyunun depolama alanı olarak en az 70 GB istiyor olması biraz ürkütüyor. Ülkemizde bulunan internet hızının ortalamasını göz önünde bulundurursak bu civarda bir indirmeyi yapmak günler belki de haftaları alabilir. Konsollarda ise boyut biraz daha fazla. Call of Duty: Infinite Warfare ve Call of Duty: Modern Warfare Remastered, PlayStation 4'de tam 110 GB bir boyuta sahip.

Call of Duty serilerinin geliştiricisi Infinity Ward, Modern Warfare 2'den sonra bir yapılanmaya giderek 2013 yılında Call of Duty: Ghosts ile farklı zamanlara yönelmişti. Tomb Raider serilerinin sanat yönetmeni Brian Horton'un başında olduğu Infinity Ward ekibi, Call of Duty: Infinite Warfare ile birlikte oyunculara kaliteli bir hikayenin yanı sıra görsel anlamda da bir şölen sunmaya hazırlanıyor. Call of Duty: Modern Warfare'in yenilenmiş halini de içerecek olan oyun, Kaptan Reyes'in hikayesini ele alacak. Tanıtım videosu ile birlikte içerisinde ünlü isimlere de yer verdiğini öğrendiğimiz yapımın hikaye modunda baş düşmanımız Game of Thrones'tan hepimizin tanıdığı Kit Harington olacak. Karşısında Battlefield 1, Titanfall 2 gibi başarılı yapımların bulunduğu Call of Duty: Infinite Warfare, oyun dünyasında ne gibi bir yer edinecek hep birlikte göreceğiz.

Call of Duty: Infinite Warfare, 4 Kasım tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak.

Call of Duty: Infinite Warfare Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya daha güncel bir sürüm
  • İşlemci: Intel Core i3-3225 @ 3.30GHz veya daha iyi bir işlemci
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
  • DirectX: Versiyon 11
  • İnternet: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Boş Alan: 70 GB
  • Ses Kartı: DirectX 11 Uyumlu