Call of Duty: Black Ops 3, PS3 ve Xbox 360'a gelecek!

Call of Duty: Black Ops 3, PS3 ve Xbox 360'a gelecek!

Yeni nesil konsollar ve PC için çıkacağı bilinen Call of Duty: Black Ops 3, Activision'un yaptığı açıklama ile eski nesil konsollar için onayını aldı.

Activision'un geçtiğimiz Nisan ayında #backinblack hashtagiyle duyurduğu Black Ops serisinin üçüncü oyunu olacak olan Call of Duty: Black Ops 3'ün yapılan ilk duyurusunda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için çıkış yapacağı yönünde duyurulmuştu. Oyunun eski nesil konsollara gelip gelmeyeceği uzun süredir belirsizliğini koruyordu. Activision geçtiğimiz gn yaptığı bir açıklama ile bu bilinmezliğe bir son verdi.

Activision, Call of Duty: Black Ops 3'ün eski nesil konsollara gelip gelmeyeceği konusunda kendisine yöneltilen sorulara olumlu cevap verdi ve Call of Duty: Black Ops 3'ün PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkış yapacağı doğrulandı. Oyunun eski nesil konsollar için geliştirilmesi sürecini Beenox and Mercenary Technology stüdyoları üstlendi. Fakat oyunun eski nesil konsollarda bazı eksikleri olacak. Buna göre oyunun görsel efektleri yeni nesil konsollara kıyasla çok daha düşük olacak ve oyunun tek oyunculu modundaki eşli oynama seçeneği dört yerine iki kişiye kadar destek verebilecek. Bunlar haricinde oyunun hikaye modu ve multiplayer modu yeni nesil konsollar ve PC'de olduğu gibi aynen aktarılacak. Aynı zamanda Activision, oyunda yeni nesil oyun platformları için özel yenilikler olacağını duyurdu. Bu yeniliklerin neler olacağı konusunda henüz bir bilgi verilmedi fakat, ilerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili detaylar ortaya çıkacak.

Oyunun çok oyunculu modunun betası hakkında da bilgiler veren Activision, çok oyunculu modun betasının sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC için kullanılabilir olacağını, PlayStation 3 ve Xbox 360 için gelmeyeceğini söyledi.

Activision, oyunun Wii U için çıkış yapıp yapmayacağı sorusuna olumsuz yanıt verdi. Serinin önceki oyunu Black Ops 2, Wii U için yayımlanmıştı. Ayrıca Black Ops serisinin geliştirilmesinden sorumlu oyun stüdyosu Treyarch, Call of Duty serisinin birçok oyununu Wii U platformuna aktarma görevini üstlenmişti.

Çıkış listesine eski nesil konsollarında eklenmesiyle birlikte PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve PC için çıkış yapacağı kesinleşen Call of Duty: Black Ops 3, 6 Kasım 2015 tarihinde piyasaya çıkacak. Oyunla ilgili daha fazla detayı E3 2015 oyun fuarında öğreneceğiz.