Blood Bowl 2'nin çıkış tarihi açıklandı

Blood Bowl 2'nin çıkış tarihi açıklandı

Fransız video oyun geliştirme stüdyosu Cyanide tarafından geliştirilen yeni nesil Blood Bowl 2'nin çıkış tarihi yeni bir fragman ile duyuruldu.

Köklü bir geçmişe sahip olan Blood Bowl serisi 1987 yılına kadar dayanan köklü bir geçmişe sahip. Games Workshop tarafından 1987 yılında üretilmiş bir masa oyunu olan Blood Bowl, MicroLeague tarafından MS-DOS için geliştirilmiş ve 1995 yılında piyasaya sürülmüştü. Sıra tabanlı bir Amerikan futbolu oyunu olan Blood Bowl, 2009 yılında Fransız video oyunu geliştiricisi Cyanide tarafından PC, Xbox 360, PlayStation Portable VE Nintendo DS için piyasaya çıkmıştı.

Serisinin yeni oyunu olacak olan Blood Bowl 2'nin Haziran ayları başında piyasaya çıkması bekleniyordu. Fakat geliştirici ekip oyunu yeni nesil konsolların gücünü sonuna kadar kullanarak geliştirerek en iyi Blood Bowl deneyimini yaşatmak istediklerini açıkladı ve oyunun çıkış tarihini erteledi.

Oyunun yayımcılığını üstlenen Focus Home, geçtiğimiz gün yayına aldığı bir video ile Blood Bowl 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Buna göre oyun 22 Eylül tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için çıkış yapacak. Aşağıdan Blood Bowl 2'nin senaryo modunun yer aldığı tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.